Bitcoin opět pod hranicí 7.000 USD

Středa 13. června

Obchodování s kryptoměnami je již několik týdnů provázeno jejich poklesem, avšak po zveřejnění informace a to již v pondělí dne 11.6.2018, že byla hackery během posledního víkendu vykradena jihokorejská burza virtuálních měn zaznamenala kryptoměna Bitcoin (BTC) opětovný pokles pod směnnou hranci 7.000 USD za BTC. Aktuálně během středečního evropského rána dne 13.června letošního rou 2018, zhruba v čase 8:36 CET se virtuální měna Bitcoin (BTC) na globálním trhu digitálních měn GDAX obchodovala ve vzájemném směnném kurzu vůči americkému dolaru (USD) na hodnotě ve výši 6.573,22 USD za BTC s dosavadním denním poklesem o – 3,90 % předchozího dosaženého kurzu. Podle údajů tohoto trhu digitálních měn GDAX jen na této burze v daném okamžiku probíhal obchod v objemu 11.352 BTC což odpovídá momentálnímu stavu objemu obchodů s BTC za téměř 75 milionů USD a v celkové platební síti digitálních měn to pak jsou miliardy USD v globálním rozsahu.

Kryptoměna je typ digitální měny či elektronických peněz, což je novodobý druh měny po tažmo platebního prostředku jako takového nesoucí charakter peněz. Zajímavostí pro občany České republiky může být, že z hlediska zákona o daních se v tomto případě digitálních měn nebo také označení kryptoměn nejedná o měnu jako peníze, ale o věc. Pochopitelně i v tomto ohledu jistě legasklativa ČR v budoucnosti pokročí nicméně nyní je pro investora stále důležité legální nabytí této věci ve smyslu zákona, avšak zisk vytvořený v BTC a jeho případné zdanění je nyní předmětem diskuzí legislativců a daňových odborníků. Avšak některé státy světa již obchodování s kryptoměnami zakázaly či reálně zákaz zvažují jako jsou Čína a v poslední době i Jižní Korea. Mezi kryptoměnami je nejrozšířenější virtuální měna Bitcoin (BTC).

 

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů.

 

Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank současný stav obchodování s kryptoměnami a zejména s virtuální měnou Bitcoin (BTC) zachycuje dosavadní dvou měsíční minimum, kterého dgitákní měna Bitcoin na trhu digitálních měn dosáhla. Aktuálně od začátku tohoto týdne, který je označován v kalendáři letošního roku jako dvacátý čtvrtý v pořadí směnná hodnota BTC vůči USD poklesla o zhruba 10 % předchozího stavu kurzu. Během uplynulých 24 hodin se podle CoinMarketCapu podařilo zaznamenat pokles BTC vůči USD o více než 4 procenta směnného kurzu. Prozatím v letošním roce 2018 je kryptocurrency BTCve svém propadu téměř blízko 50 procent předchozí hodnoty. Finanční stratégové naznačili, že pohyb Bitcoinu (BTC) pod hranici     7 000 USD za BTC naznačuje, že rychlé oživení je nepravděpodobné.