Apple Inc. zahájí prodej modelu iPhone 8

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) slaví desáté výročí výroby svých chytrých telefonů iPhone. Nový model iPhone 8 bude mít jako první v historii iPhone telefonů vestavěný snímač otisků prstů v OLED displeji a bezdrátové nabíjení. Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) ve své tiskové zprávě uvedla, že distribuce prostřednictvím klíčových výrobců samotné značky iPhone Apple - Foxconn, Wistron a Pegatron urychlují přijímání a školení nových kmenových pracovníků v rámci příprav pro výrobu a distribuci nového telefonu iPhone 8. Tento prémiový model iPhone 8 by se měl podle veřejné zprávy od společnosti Apple Inc. začít prodávat již v září tohoto roku 2017. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily o to více zájem o akcie společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL), Cena této akcie v průměru za posledních 52 týdnů vzrostla o + 43,75 % své předchozí ceny.

Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) je americká nadnárodní technologická společnost, která má sídlo ve městě Cupertino v Kalifornii v USA. Společnost navrhuje, vyvíjí a prodává spotřební elektroniku, počítačový software a online služby po internetu.  Mezi její hardwarové produkty patří telefony iPhone a smartphony,  iPad tablety, Mac osobní počítače, iPod přenosné přehrávače médií , hodinky Apple Watch SmartWatch , a Apple TV přehrávače digitálních médií. Společnost Apple založil pan Steve Jobs , Steve Wozniak a Ronald Wayne dne 1. dubna roku 1976 , s názvem společnosti  Apple Computer, Inc. a dne 3. ledna roku 1977 byla společnost přejmenovaná na Apple Inc.

 

Ve světě ohledně společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL)  se v posledních několika týdnech nemluví o ničem jiném, než o nadcházejících produktech, jako jsou nové hodinky třetí generace Apple Watch Series 3 a nová vlajková loď, která zároveň slaví desáté výročí výroby v oblasti chytrých telefonů, iPhone 8, který spatří světlo světa už příští měsíc, tedy v září roku 2017. Značná pozornost je v letošním roce věnovaná hlavně výročnímu modelu iPhone 8, který by měl dostat úplně nový design. Společnost Apple Inc. již několik krát potvrdila únik informací ohledně prototypů, jako byl například inteligentní reproduktor HomePod. Společnost také potvrdila, že unikly grafické návrhy i tohoto dlouho očekávaného telefonu iPhone 8, kdy grafici a nadšenci jablečných produktů vytvářeli grafické náčrty, jak by podle nich měl nový telefon iPhone 8 vypadat.

 

Tento model podle společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) by měl být v mnoha ohledech revoluční. Nový model iPhone 8 má v sobě skrývat nejmodernější technologie pokroku dnešní doby. Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) se tímto krokem netají, že nový iPhone 8 bude uměleckým dílem v oblasti pokročilých technologií současnosti. Společnost také díky tomuto desátému výročí svých telefonů iPhone očekává nejvyšší tržby v oblasti prodejů v historii společnosti. Tento gigant společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 215,639 miliard USD s provozním ziskem 60,024 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 45,687 miliard USD. Celková aktiva  společnosti jsou 321,686 miliard USD s vlastním kapitálem 128,249 miliard USD. Společnost  Apple Inc.(NASDAQ-AAPL) zaměstnává svých 116.000 kmenových pracovníků.

 

Mimo jiné také společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) vyplácí již čtvrtým rokem svým akcionářům pravidelnou, kvartální dividendu.  Aktuální dividendový výnos je 1,60 %  p.a..  a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti  je na hodnotě 2,52 USD na akcii. Akcie společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) jsou aktuálně investory velice žádané a to dle sdělení analytiků jednak díky očekávanému prodeji třetí generace chytrých hodinek Apple Watch Series 3, ale především díky dlouho očekávanému zahájení prodeje nového telefonu iPhone 8 již příští měsíc v září letošního roku 2017,kdy telefony řady iPhone oslaví desáté výročí svého fungování na trhu. Podle vyjádření světových analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu očekávat pokračující růst ceny akcie společnosti  Apple Inc. (NASDAQ-AAPL), kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 167,06 USD za akcii.