Bank of America Corp.opět zvýšila zisk

Společnost Bank of America Corporation (NYSE-BAC) zveřejnila ve své tiskové zprávě hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku 2018, které dopadly nad očekávání analytiků. Společnost zvýšila celkový obrat oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku o +4% na hodnotu 23,1 miliard USD. Provozní zisk společnosti vzrostl o + 15 % na hodnotu 8,4 miliard USD. Akcie společnosti zaujaly investory také díky zprávě, kdy Federální pojišťovna pro pojištění vkladů (FDIC) uvedla, že k vysokému růstu společnosti Bank of America Corporation také pomohlo snížení daně z příjmu, ale také růst úrokových sazeb spolu s lepším stavem ekonomiky v USA. Cena akcie (NYSE-BAC) tak již rostla v minulém obchodním týdnu a aktuálně dne 4. června 2018 uzavřela tento obchodní den na hodnotě ceny akcie ve výši 29,40 USD za akcií.

Bank of America Corporation  (NYSE-BAC)  je americká nadnárodní bankovní a finanční společnost se sídlem v Charlotě v Severní Karolíně v USA. Je to jedna ze čtyř největších bank v USA, spolu s Wells Fargo, Citigroup a JP Morgan. Společnost nabízí klientům finanční produkty a služby v 50 státech a více než v 35 zemích. Bank of America Corporation  (NYSE-BAC) je kotována na Newyorské burze cenných papírů. Firma zajišťuje ve Spojených státech klientům bezkonkurenční bankovnictví , které slouží přibližně 47 milionům klientům a 4700 maloobchodním finančním centrům, kde je přes 16.000 bankomatů a více, jak  33 milionů aktivních účtů na internetovém bankovnictví. Také je veliký počet klientů, kteří využívají mobilní zařízení k platbám a těch je více jak 20 milionů. Bank of America Corporation  (NYSE-BAC) je světová jednička v oblasti investičního bankovnictví, které slouží firmám, vládám, institucím i jednotlivcům po celém světě. S koupí Merrill Lynch v roce 2008, se stala  Bank of America Corporation  (NYSE-BAC) hlavním hráčem v oblasti spravování majetku a investičního bankovnictví. Společnost byla založena dne  17. října roku 1904,  tedy před 113 lety.

 

Předseda FDIC, pan Martin Gruenberg uvedl, že toto první čtvrtletí letošního roku 2018 bylo pro bankovní sektor dalším pozitivním čtvrtletím. Čistý zisk společnosti Bank of America Corporation  (NYSE-BAC)  vzrostl oproti stejnému období předchozího roku o + 30% na hodnotu 6,9 miliard USD. Společnost Bank of America Corporation  (NYSE-BAC) zaznamenává od loňského roku silný nárůst tržeb, které překvapil světové analytiky, kdy tento rok je pro společnost také velice příznivý, protože na globálním trhu meziročně od roku 2016 cena ropy stále stoupá a podle světových analytiků by měla brzy dosáhnout až k hranici 100 USD za barel, což pro společnost Bank of America Corporation  znamená další trend růstu v oblasti tržeb. Cena ropy je z ekonomického hlediska důležitým faktorem při tvorbě inflace, která se díky tomuto i v USA zvyšuje a roste spotřeba, která vyvolává další poptávku klientů po spotřebitelských úvěrech, půjčkách či využívání kreditních karet. Při trendu zvyšování úrokových sazeb ze strany centrální banky USA – FED (Federal Reserve System) je dle finančních stratégů vysoce pravděpodobné, že tržby této bankovní společnosti porostou i nadále.

 

 Společnost Bank of America Corporation (NYSE-BAC) vykázala za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 87,352 miliard. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 18,232 miliard USD. Celková aktiva společnosti se také zvýšily na hodnotu 2,281 bilionu USD s vlastním kapitálem 267,14 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 209.000 kmenových pracovníků. Společnost Bank of America Corporation  (NYSE-BAC) také vyplácí svým akcionářům pravidelnou kvartální dividendu. Dividendový výnos je aktuálně 1,63% p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 0,48 USD na akcii. Akciový titul společnosti Bank of America Corporation  (NYSE-BAC)  je aktuálně velice žádaný jak u soukromých investorů tak i u nadnárodních investičních korporací vzhledem k zveřejněným vysoce pozitivním hospodářským výsledkům za 1Q 2018, ale také díky optimistickému výhledu dalšího růstu zisku společnosti spolu s ohledem na lepší stav ekonomiky v USA. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze předpokládat a to již v krátkodobém investičním horizontu pokračující růst ceny této akcie NYSE-BAC, kdy byla stanovena průměrná cílová cena akcie (NYSE-BAC) na hodnotu 35,56 USD za akcii. Cena této akcie NYSE-BAC za posledních 52 týdnů k obchodnímu dni 4.6.2018  vzrostla o + 30,96 % své předchozí ceny.