Společnost Ryanair Ltd. vychází vstříc zákazníkům

Společnost Ryanair Ltd. (NASDAQ-RYAAY) v čele s ředitelem společnosti panem Ryanair Michael O’Leary uvedla, že největší evropská nízkonákladová letecká společnost změnila přístup k zákazníkům. Dle prohlášení společnosti tak upustila od striktního přístupu v zavazadlové politice, což v praxi znamená, že cestující jejichž zavazadlo jen minimálně překračuje stanovené rozměry, by již neměli být sankcionováni. Tyto skutečnosti mimo jiné zaujaly nejen zákazníky pro nákup letenek, ale především zvýšily zájem investorů o akcie společnosti Ryanair Ltd. (NASDAQ-RYAAY) , kdy cena akcie společnosti obchodního dne 7. března 2018 dosáhla na aktuální hodnotu 123,16 USD za akcii s jednodenním růstem o + 1,42 % své ceny.

Společnost Ryanair Ltd. (NASDAQ-RYAAY)  je irská nízkonákladová letecká společnost, která byla založená v roce 1984. Sídlo společnosti je v městě Swords , na sever od Dublinu v Irsku. V roce 2016 byla společnost Ryanair největší evropskou leteckou společností. Společnost Ryanair Ltd. (NASDAQ-RYAAY) provozuje více než 400 letadel Boeing 737-800 a 737-700. Letecká společnost byla charakterizována svou rychlou expanzi, v důsledku deregulace leteckého průmyslu v Evropě v roce 1997, kde ukázala svůj úspěchu v oblasti jejího nízkonákladového obchodního modelu. Letecká síť společnosti Ryanair se provozuje v 34 zemí v Evropě, v Maroku, v Izraeli a Jordánsku.

 

Společnost Ryanair Ltd. (NASDAQ-RYAAY)  také nedávno spustila účet Ryanair na Twitteru a nabízí také ke stažení mobilní aplikaci zdarma do chytrých telefonů. Další novinkou společnosti je kontaktní formulář, ve kterém klienti mohou napsat šéfovi společnosti podněty, které se týkají zlepšování zákaznického servisu. Společnost také zavedla nové webové stránky rezervačního systému a veřejné fórum. Společnost Ryanair Ltd. (NASDAQ-RYAAY)  utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 6,648 miliard  EUR s provozním ziskem 1,534 miliard EUR. Po odečtení všech nákladů vznikl čistý zisk společnosti v hodnotě 1,315 miliard EUR. Společnost disponuje svými celkovými aktivy v hodnotě 11,98 miliard EUR s vlastním kapitálem 4,423 miliard EUR. Společnost zaměstnává svých 12.438 kmenových pracovníků.

 

Akcie společnosti Ryanair Ltd. (NASDAQ-RYAAY) jsou aktuálně velice žádané u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro jejich nákup s očekávaným růstem ceny této akcie především díky zrušení striktních limitů v oblasti zavazadel, ale také díky novému dotazníku společnosti na sociální síti Twitteru včetně  zavedení nových webových stránek rezervačního systému a veřejného fóra. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, a byla stanovena průměrná cílová cena akcie (NASDAQ-RYAAY) na hodnotu 132,33 USD za akcii.