Bitcoin opět v zájmu investorů

Úterý 22. září

BTC a others FX24

Virtuální měna nebo také kryptoměna Bitcoin (BTC) se v posledních několika dnech opětovně těší vyššímu zájmu investorů, po té co se ukázalo, že hodnota investičního zlata nadále klesla velmi blízko k cenové hranici 1.900 USD za trojskou unci. Na rozdíl od zlata tak virtuální měna Bitcoin zaznamenala v posledních dnech a zejména v posledních hodinách nárůst své směnné hodnoty vůči americkému dolaru (USD) a ostatním hlavním světovým měnám.

Podle analytiků Bitcoin tak v současnosti opravuje své letní směnné hodnoty a směřuje ve svém cenovém výhledu k vzájemnému směnnému kurzu k hodnotám blízko 11.500 USD za BTC. Aktuálně v průběhu úterního evropského rána dne 22.září 2020, zhruba v čase 8:10 CET se na trhu digitálních měn Coinbase tento měnový pár BTC/USD obchodoval na hodnotě vzájemného směnného kurzu ve výši 10.489,54 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 37,79 USD na jeden Bitcoin, což v percentním vyjádření představuje dosavadní denní posílení BTC o + 0,3616 % kurzu vůči USD. Tohoto vzájemného směnného kurzu bylo dosaženo pro srovnání za situace, kdy se globální měnový pár EUR/USD pohyboval na hodnotě kurzu ve výši 1,174 USD za EUR s dosavadním denním posílením USD o + 0,212 % kurzu vůči EUR.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto.

Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.. Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů. Od roku 2011 se o Bitcoinu, ekonomice, možnostech a důsledcích této měny pořádají konference po celém světě. V září roku 2012 vznikla nezisková společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu, sledováním hrozeb a případné vylepšování protokolů, zajišťování konferencí a o propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce, v síti totiž vždy rozhoduje většina. V roce 2014 začala sponzorské dary v Bitcoinech přijímat nezisková organizace Apache Software Foundation.