Bitcoin překonal své historické maximum

Středa 17. února

BTC FX24

Obchodní den 16.února 2021 na trhu digitálních měn se stal pro virtuální měnu Bitcoin (BTC) rekordním dnem neboť v tento den tato kryptoměna BTC poprvé v historii překonala hranici směnného kurzu vůči americkému dolaru (USD) nad 50.000 USD za BTC. V průběhu tohoto dne 16.2.2021 cena BTC po předchozím poklesu opět začala posilovat a v čase začátku evropského odpoledne kolem 13:30 CET se směnná hodnota Bitcoinu dostala na hodnotu vzájemného kurzu vůči USD na historicky nejvyšší hodnotu ve výši 50.487 USD za BTC.

Následný průběh tohoto obchodního dne 16.2.2021 pak následně až do jeho závěru byl již v obchodním trendu poklesu směnné hodnoty BTC z důvodu výběru dosaženého zisku investory, uvádějí ekonomičtí zpravodajové na základě sdělení analytiků makléřských společností.  Ve večerních evropských hodinách tohoto dne se pak směnná hodnota BTC pohybovala okolo vzájemného směnného kurzu na hodnotě ve výši 48.760 USD za BTC a tento obchodní den pak Bitcoin uzavřel na hodnotě ve výši 49.388 USD za BTC. Aktuálně v průběhu nového obchodního dne 17.2.2021 se tento obchodní trend kryptoměny Bitcoin (BTC) změnil a již se pohybuje vůči USD v trendu býčího trhu a během evropského rána 17.2.2021, zhruba v čase 6:58 CET se tento měnový pár BTC/USD na trhu digitálních měn Coinbase obchodoval ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 49.732,89 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 0,70 % kurzu vůči USD a jeho směnná hodnota opětovně vykazuje tempo dynamického růstu.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami..

Virtuální nebo-li také nazývaná kryptoměna Bitcoin (BTC) získala podle analytiků zejména podporu díky zprávám velkých firem, jako jsou například Tesla a  Mastercard, které  ukazují podporu kryptoměn svými aktivními nákupy těchto digitálních měn a zejména pak Bitcoinů. Společnost Tesla minulý tj.6 týden roku 2021 odhalila, že  koupila Bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy amerických dolarů a plánuje přijmout digitální mince jako finanční nástroj pro platbu za své produkty, zatímco společnost Mastercard jako druhý největší globální provozovatel platební sítě uvedla, že otevře svoji síť pro některé digitální měny. Tomuto trendu se rovněž již přizpůsobují společnosti jako PayPal a BNY Mellon, které také již učinily velké kroky na podporu kryptoměny Bitcoin (BTC). Na základě těchto skutečností pak analytici makléřských společností predikují vyšší zájem investorů a následný pokračující růst směnné hodnoty této nejrozšířenější virtuální měny Bitcoin (BTC).