Britská policie získala v kryptoměnách téměř 300.000 USD

Čtvrtek 3. října

BTC a others FX24

Podle sdělení zpravodajské společnosti BBC News Policie ve Velké Británii nedávno v aukci získala téměř 300.000 amerických dolarů (USD) vydražením majetku odsouzeného hackera v kryptoměnách. Tyto krypto aktiva, které zahrnovaly bitcoiny, ripple a ether byly nakonec vydraženy za 240 000 GBP což dle BBC v době aukčního prodeje odpovídalo kurzu v částce 295 150 USD. Tato aktiva byla odprodána britskou policejní jednotkou pro zvláštní operace. Od této doby uskutečnění prodeje pak kurz kryptoměn a zejména Bitcoinu (BTC) stačil ještě více poklesnout takže dle analytiků virtuálních měn britská policie tato zabavená aktiva prodala v relativně výhodném čase.

Aktuálně v průběhu čtvrtečního evropského dopoledne 3.října 2019, zhruba v čase 10:56 CET se směnná hodnota virtuální měny Bitcoin (BTC) vůči americkému dolaru (USD) na trhu digitálních měn Coinbase  pohybovala ve výši 8.295,00 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o -0,659 % kurzu vůči USD. Podle analytiků trhu s virtuálními měnami je tento pokles pod hranici kurzu 10.000 USD za BTC, kde se směnná hodnota pohybovala ještě v průběhu minulého měsíce září 2019 nesouvisí s těmito policejními aktivitami a zabavováním dohledaných a policii dostupných kryptoměn pocházejících z kriminální činnosti. Již dříve i americké justiční orgány v USA zabavily a zpeněžily kryptoměny v celkovém objemu zhruba 18,7 milionů USD a nedávno též v akci belgická vláda vydražila zabavené bitcoiny v hodnotě 550.000 GBP. Vzhledem k velikosti tohoto trhu s virtuálními měnami, který odhadem sčítá řadově několik desítek miliard amerických dolarů v denním pohybu je vysoce nepravděpodobné, že tyto aukční odprodeje by výrazně změnily ceny na trhu kryptoměn.

 

Bitcoin je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů.

 

Nicméně podle finančních stratégů a analytiků makléřských společností stále trh s kryptoměnami a zejména s Bitcoinem (BTC) představuje jednu z nejatraktivnějších investičních příležitostí pro neskutečně rychlou tvorbu zisku, ale rovněž tak i ztráty při současném stavu na globálním finančním trhu. Vzhledem k tomu, že trh kryptoměn včetně BTC není nikým regulován resp.žádnou oficiální finanční autoritou v podobě centrální banky či komise je zde značný prostor pro skutečnou volnou cenotvorbu na základě aktuální poptávky a nabídky což láká stále čím dál tím více investorů. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na umírněné, avšak nikoliv skeptické analytiky finančního trhu lze předpokládat, že až dostatečný časový horizont prověří vlastní vývoj a budoucnost BTC a ostatních kryptoměn.