Kryptoměna Bitcoin i zlato směřují s cenou dolů

Úterý 8. září

BTC FB

Hodnota virtuální měny Bitcoin (BTC) se v průběhu letošního roku 2020 podle analytiků digitálních měn chovala podobně jako hodnota investičního zlata v reakci na březnovou a následující pandemii koronaviru SARS-CoV-2 způsobující závažné a leckdy až smrtelné onemocnění COVID-19 a to tím, že jejich cena na příslušném finančním trhu vzrostla Ovšem aktuálně na začátku měsíce září roku 2020 a to v průběhu první poloviny nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři roku 2020 jako 37.v pořadí se jak hodnota BTC tak i cena investičního zlata zachovala obdobně a jejich ceny zaznamenaly pokles.

Cena investičního zlata aktuálně již neudržela svoji hodnotu nad cenovou hranicí ve výši 2.000 USD za trojskou unci a aktuálně v průběhu úterního evropského rána dne 8.září 2020, zhruba v čase 6:37 CET se investiční zlato obchodovalo na komoditním trhu COMEX (Commodities Exchange Centre) v cenové výši 1.931,10 USD za trojskou unci s dosavadním denním poklesem o – 0,17 % své ceny. Směnná hodnota virtuální měny Bitcoin (BTC) co se týče aktuálního obchodního trendu je na tom obdobně jako investiční zlato a také zaznamenala pokles svého předchozího směnného kurzu vůči hlavní komoditní měně a to americkému dolaru (USD), kdy BTC již neudržel svůj směnný kurz nad hranicí 11.000 USD za BTC. Aktuálně se tak na trhu digitálních měn Coinbase měnový pár BTC/USD v průběhu rána dne 8.9.2020, zhruba v čase 6:42 CET obchodoval na hodnotě kurzu ve výši 10.258,21 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o – 1,09 % kurzu vůči USD. Tuto vzniklou situaci pak ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností vysvětlují opětovným posilováním směnné hodnoty amerického dolaru a částečným snížením obav investorů z možného otřesu globálního finančního trhu.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto.

Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.. Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů. Od roku 2011 se o Bitcoinu, ekonomice, možnostech a důsledcích této měny pořádají konference po celém světě. V září roku 2012 vznikla nezisková společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu, sledováním hrozeb a případné vylepšování protokolů, zajišťování konferencí a o propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce, v síti totiž vždy rozhoduje většina. V roce 2014 začala sponzorské dary v Bitcoinech přijímat nezisková organizace Apache Software Foundation.