Tržní hodnota kryptoměn již převyšuje 2 biliony USD

Středa 7. dubna

BTC a ETH FX24

Stávající hodnota trhu s kryptoměnami během začátku tohoto 14.týdne roku 2021 dosáhla poprvé hranice tržní hodnoty dvou bilionů amerických dolarů. Analytici trhu s virtuálními neboli kryptoměnami zaznamenali tento stav během evropského velikonočního pondělí dne 5.dubna 2021. Celkovému navýšení tržní hodnoty kryptoměn podle odborníků na trh s virtuálními měnami přispěla zvyšující se směnná hodnota kryptoměny Ethereum (ETH), kdy její hodnota během úterního rána dne 6.4.2021 dosáhla rekordní hodnoty ve výši 2.151,25 USD za ETH.

Aktuálně v průběhu středečního evropského rána dne 7.4.2021, zhruba v čase 7:37 CET se na trhu digitálních měn Coinbase směnná hodnota měny Ethereum (ETH) pohybovala ve výši 2.087,86 USD za ETH s dosavadním denním poklesem ETH o – 1,07 % kurzu své směnné hodnoty vůči USD. Současné postavení nejrozšířenější virtuální měny a to Bitcoinu (BTC) aktuálně odpovídá současnému obchodnímu trendu trhu s virtuálními měnami, kdy směnná hodnota těchto kryptoměn zaznamenává pokles svých směnných hodnot. Aktuálně se tak v průběhu evropského rána dne 7.4.2021, zhruba v čase 7:42 CET měnový pár BTC/USD obchodoval ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 58.080,87 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o - 0,31 % kurzu vůči USD. Tato nejrozšířenější kryptoměna Bitcoin (BTC) v současnosti dle analytiků trhu virtuálních měn představuje více jak 50 procent celé tržní kapitalizace kryptoměn a tato měna rovněž velmi výrazným způsobem přispěla k překonání hranice 2 bilionů USD celkové tržní hodnoty.

Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.. Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů. Od roku 2011 se o Bitcoinu, ekonomice, možnostech a důsledcích této měny pořádají konference po celém světě. V září roku 2012 vznikla nezisková společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu, sledováním hrozeb a případné vylepšování protokolů, zajišťování konferencí a o propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce, v síti totiž vždy rozhoduje většina. V roce 2014 začala sponzorské dary v Bitcoinech přijímat nezisková organizace Apache Software Foundation.

Zdá se však, že nejnovější vzestup na trhu s kryptoměnami byl poháněn etherem (ETH), digitální mincí, která pohání blockchain Ethereum. Bitcoin také běží na technologii zvané blockchain, což je veřejná účetní kniha aktiv a způsob, jak transakce mohou probíhat pomocí kryptoměny. Ve srovnání je blockchain Ethereum spíše jako softwarová platforma, která umožňuje vývojářům na něm vytvářet aplikace a uživatelé pak mohou utratit ether za tyto aplikace. Roste vzrušení z používání Etherea v aplikacích tzv. Decentralizovaného financování nebo DeFi. Jedná se o finanční služby založené na blockchainu, jako je půjčování, což by teoreticky mohlo sloužit k obejití bank a makléřských společností, kdy uživatelé těchto aplikací mohou provádět transakce pomocí kryptoměny. Ethereum má také základní technologii, která stojí za nedávným šílenstvím v nezaměnitelných tokenech, neboli NFT - nový typ digitálních aktiv. Miliardářský investor pan Mark Cuban, který vlastní značnou část měny ether nedávno řekl, že je to „nejblíže skutečné měně.“