Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 12. srpna

finance výhled FX24

Nový obchodní týden, který je označován v kalendáři letošního roku 2019 jako 33.v pořadí ve svém začátku obchodování na mezinárodním devizovém trhu – Forex trhu je prozatím v obchodním trendu poklesu amerického dolaru (USD) a tak globální měnový pár EUR/USD se během evropského pondělního rána dne 12.8.2019, zhruba v čase 8:08 CET obchodoval ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,1206 USD za EUR s dosavadním denním posílením EUR o + 0,07 % kurzu vůči USD.

V tomto nadcházejícím obchodním týdnu tak investoři očekávají zejména pozitivnější posun v obchodních vztazích mezi USA a Čínou spolu s dalšími událostmi mimo jiné následující :

 

CPI Index spotřebitelských cen v USA - měsíční

Měsíční Index spotřebitelských cen odráží změny cen spotřebního zboží a služeb v daném měsíci ve srovnání s předchozím. Index ukazuje změny cen z pohledu spotřebitele. Index spotřebitelských cen charakterizuje inflační dynamiku. Jeho růst může mít pozitivní vliv na dolarové kotace. Hodnota tohoto indexu bude zveřejněna v úterý 13.8.2019 cca ve 13:30 CET a očekává se mírný vzestup jeho hodnoty z 0,1% na 0,2%.

 

Zaměstnanost v EU - kvartální

Kvartální změna zaměstnanosti ukazuje rozdíl počtu osob zaměstnaných v eurozóně v daném čtvrtletí ve srovnání s předchozím. Výpočet zahrnuje zaměstnání na plný i částečný úvazek, jakož i najaté pracovní síly a osoby samostatně výdělečně činné. Nárůst indexu umožňuje předpovídání růstu spotřebitelských výdajů. Proto růst hodnoty indikátoru může mít pozitivní vliv na kotace v eurech. Informace bude zveřejněna ve středu 14.8.2019 v 10:00 CET a podle odhadů se očekává setrvalý stav na hodnotě 0,3%.

 

Hrubý domácí produkt (HDP) v EU - kvartální

Tato data jsou měřítkem celkové hodnoty zboží a služeb vyprodukovaných zemích eurozóny. HDP je nejkomplexnějším ukazatelem ekonomického výkonu a poskytuje klíčový náhled na hnací síly ekonomiky. Údaje budou zveřejněny ve středu 14.8.2019 v 00:50 CET. Podle ekonomických zpravodajů v návaznosti na ekonomické analytiky se předpokládá setrvalý stav HDP na hodnotě 0,3%.

 

Retailové tržby ve Velké Británii a USA - měsíční

Maloobchodní tržby odráží změnu maloobchodních platů v eurozóně a v USA ve sledovaném měsíci ve srovnání s předchozím. Výpočet je upraven o inflaci. Index se často nazývá indikátor spotřebitelských výdajů a umožňuje zhodnocení inflace v dané oblasti. Růst indikátoru může mít pozitivní vliv na kotace v eurech a v dolarech. Velká Británie: Informace bude zveřejněna ve čtvrtek 15.8.2019 v 9:30 CET a podle odhadů se očekává pokles z hodnoty 1,0% na -1,4%. USA: Informace bude zveřejněna ve čtvrtek 15.8.2019 v 13:30 CET a podle odhadů se očekává mírný pokles z 0,4% na 0,1%.

 

Stavební povolení v USA - měsíční

Stavební povolení uvádějí počet povolení k výstavbě nových zařízení, vydaných vládou nebo jiným regulačním orgánem pro daný měsíc ve srovnání s předchozím. Na základě tohoto ukazatele se předpovídá střednědobý stav trhu s nemovitostmi. Růst indexu může mít pozitivní vliv na dolarové kotace. Údaje tohoto indexu budou zveřejněny v pátek 9.8.2019 ve 13:30 CET a očekává se vzrůst z 1,22 milionu na 1,278 milionu vydaných povolení.