Virtuální měna Bitcoin se již relativně stabilizovala

Pátek 1. listopadu

BTC a USD FX24

Posílení Bitcoinu (BTC) jako jedné z nejvíce známých virtuálních – digitálních měn alias kryptoměn přišlo během konce minulého 43.týdne roku 2019 a zejména pak v průběhu začátku posledního víkendu, kdy kurz BTC vůči USD z původních směnných hodnot pod hranicí 8.000 USD za BTC lehce přesáhl hodnotu 9.400 USD za BTC. Aktuálně v průběhu pátečního evropského rána dne 1.11.2019 se na trhu virtuálních měn Coinbase obchodoval 1 BTC vůči USD zhruba v čase 7:47 CET na vzájemné směnné hodnotě ve výši 9.143,96 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o – 0,15 % kurzu.

 

Tento momentální mírnější denní pokles virtuální měny Bitcoin je podle finančních analytiků a finančních stratégů obchodníků s digitálními měnami zejména způsoben aktuálním výběrem zisků investory, kterého dosáhly v průběhu několika předchozích dnů. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na finanční analytiky trhu virtuálních měn předchozí výraznější růst směnné hodnoty BTC a ostatních virtuálních měn nastal po té, co připravovaná další virtuální měna Libra, za kterou stojí Facebook Inc. dostala další ránu a to v podobě pokračující kritiky ze strany klíčových centrálních bank ať už FED, ECB, BoJ, BoE a další tak zvaně v globálním rozměru spolu s tvrdě odmítavým stanoviskem velkých komerčních a investičních bank jako jsou HSBC, IGN, Morgan Stanley, Goldman Sachs a další. V neposlední řadě další silně negativní ránou pro tento projekt společnosti Facebook Inc.s virtuální měnou Libra bylo odmítnutí spolupráce ze strany největšího vydavatele platebních karet Visa Inc. a rovněž tak nepříznivé stanovisko od společnosti PayPal, která po případném zavedení této virtální měny Libra odmítla převádět částky na účty svým zákazníkům v této měně.

 

Bitcoin je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů.

 

Nicméně podle finančních stratégů a analytiků makléřských společností stále trh s kryptoměnami a zejména s Bitcoinem (BTC) představuje jednu z nejatraktivnějších investičních příležitostí pro neskutečně rychlou tvorbu zisku, ale rovněž tak i ztráty při současném stavu na globálním finančním trhu. Vzhledem k tomu, že trh kryptoměn včetně BTC není nikým regulován resp.žádnou oficiální finanční autoritou v podobě centrální banky či komise je zde značný prostor pro skutečnou volnou cenotvorbu na základě aktuální poptávky a nabídky což láká stále čím dál tím více investorů. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na umírněné, avšak nikoliv skeptické analytiky finančního trhu lze předpokládat, že až dostatečný časový horizont prověří vlastní vývoj a budoucnost BTC a ostatních kryptoměn.