Virtuální měna Ether tempem růstu překonala Bitcoin

Pátek 19. srpna

BTC a ETH FX24

Červnový propad hodnot kryptoměn v letošním roce 2022 byl podle analytických dat již překonán a tyto údaje z technické analýzy dle komentářů ekonomických zpravodajů tak přinesly velmi zajímavé poznatky. Jedním z hlavních poznatků je to, že kryptoměna Ether nebo-li Ethereum (ETH) vzroslo od svého dna do současnosti o více jak 100 % své původní směnné hodnoty vůči americkému dolaru (USD), čímž výrazně ETH překonal tempo svého růstu směnné hodnoty než samotný Bitcoin (BTC) jako nejrozšířenější kryptoměna s nevyšší tržní kapitalizací.

Virtuální měna Bitcoin (BTC) dosáhla svého  minima s hodnotou ve výši 17.601 USD za BTC dne  19. června letošního roku 2022 a podle údajů CoinDesk je od té doby na obchodující se ceně zhruba o 31 % vyšší. Ovšem Ether (ETH) také dosáhl svého nedávného minima a to rovněž dne 19. června letošního roku 2022 s tehdejší směnnou hodnotou ve výši 880,93 USD za ETH, ale od té doby vzrostl na trhu digitálních měn zhruba o 106 procent. Obrovský rozdíl ve výkonu těchto dvou kryptoměn má za následek jeden hlavní faktor: velký upgrade ethereum blockchainu nazvaný „sloučení“.uvedli analytici a dodali, že jakékoli další zpoždění modernizace etherea by mohlo masivní rally vykolejit. Od nalezení dna v polovině června Ether (ETH) masivně překonal Bitcoin (BTC), protože investoři a obchodníci s kryptoměnami očekávají velký upgrade na ethereum blockchain.

Aktuálně se tak v průběhu pátečního evropského rána dne 19.srpna letošního roku 2022, zhruba v čase 7:28 CET viruální měna Ether nebo-li Ethereum (ETH) obchodovala na trhu digitálních měn Coin Metrics (CM) na vzájemné směnné hodnotě vůči americkému dolaru (USD) ve výši 1.820,26 USD za ETH s dosavadním denním poklesem ETH o – 2,83 % kurzu vůči USD. Tento momentální pokles je způsoben dle vyjádření ekonomických zpravodajů v návaznosti na analytiky trhu kryptoměn zejména z důvodů výběru zisku, kterého investoři dosáhli díky masivnímu tempu růstu této virtální měny v posledních dvou měsících. V uváděném dni a čase se tak do jisté míry již rivalitní kryptoměna Bitcoin (BTC) obchodovala v rámci obchodů stejného digitálního trhu Coin Metrics (CM) na hodnotě ve výši 22.804,51 USD za BTC a také s denním poklesem BTC o – 2,49 % kurzu vůči USD.

Upgrade Etherea, nazývaný „sloučení“, by se měl po četných zpožděních uskutečnit letos  15. září roku 2022 a tento Blockchain se změní z tzv. proof-of-work systému na model zvaný proof-of-stake.  Na základě prvotních poznatků z testovací verze tohoto nového systému pak zastánci ETH tvrdí, že tento krok učiní síť Ethereum rychlejší a energeticky účinnější. Tato druhá největší kryptoměna ETH a to hned po BTC dle srovnání objemu tržní hodnoty, právě prošla poslední úspěšnou generálkou před roky očekávaným upgradem, který je považován za jednu z nejdůležitějších událostí v historii kryptoměn. Od svého vzniku této virtuální měny ETH a to před téměř deseti lety se Ethereum těží prostřednictvím tzv. proof-of-work modelu, což zahrnuje složité matematické rovnice, o jejichž vyřešení závodí obrovské množství PC strojů s vysokou energetickou náročností.  A právě proto než se spoléhat na energeticky náročnou těžbu, nová metoda vyžaduje, aby uživatelé využívali svou stávající mezipaměť etheru jako prostředek k ověřování transakcí a ražení tokenů.  Tato metoda pak spotřebovává mnohem méně energie a očekává se, že se promítne i do rychlejších transakcí.