Aktuality

BTC a others FX24

Kryptografičtí investoři se také sešli ve Švýcarsku

Pátek 24. ledna

Nejen účastníci globálního finančního trhu a světový vrcholní politici se v prvním měsíci letošního roku 2020 potkávají ve švýcarských horských střediscích. Právě nyní vrcholí od úterý 21.1.2020 do dnešního pátku 24.1.2020 zasedání Světového ekonomického fóra (WEF – World Economic Forum) v Davosu a v závěru minulého týdne se ve švýcarském legendárním horském městečku St.Moritz uskutečnilo setkání investorů, obchodníků a nadšenců kryptoměn v rámci Crypro Finance Conference. Načasování konference nemohlo být dokonalejší. Bitcoin měl svůj nejlepší start do roku od roku 2012, během prvních 15 dnů vzrostl o více než 22 procent.

DT and UvL in Davos 2020 FX24

EU potřebuje novou obchodní dohodu s USA

Čtvrtek 23. ledna

Prezident USA Donald Trump při své návštěvě Světového ekonomického fóra (WEF – World Economic Forum) ve švýcarském Davosu, které probíhá od 21. do 24.ledna 2020, prohlísil, že země Evropské unie nutně potřebují novou obchodní dohodu se Spojenými státy americkými. V nepřímé reakci spolu s dalšími faktory na toto sdělení následně zareagoval i devizová trh, kde směnná hodnota eura (EUR) vůči americkému dolaru (USD) poklesla. Aktuálně v průběhu čtvrtečního evropského rána dne 23.1.2020 se měnový pár EUR/USD obchodoval v směnném kurzu 1,1082 USD za EUR s dosavadním denním poklesem EUR o – 0,081 % kurzu vůči USD.

EIP dluh.

Investoři poslední dobou inklinují ke korporátním dluhopisům

Středa 22. ledna

Vývoj na finančním trhu se značným ohledem na diverzifikaci investorského rizika ukázal, že zejména pro konzervativní investory najdou vysokou míru uplatnění právě korporátní dluhopisy českých společností. Zejména pak zájem investorů vzrůstá o ty korporátní dluhopisy, které jsou podloženy reálnými aktivy emitenta dluhopisu jako konkrétní tak zvaně uchopitelné investiční předměty, V tomto ohledu se předně jedná o korporátní dluhopisy těch emitentů jejíchž primární investice směřují do nemovitostí a zhodnocování finančních prostředků prostřednictvím realitního trhu.

DAVOS.CH FX24

Světové ekonomické fórum v Davosu právě dnes začíná

Úterý 21. ledna

Ve švýcarském Davosu-Klosters dnes 21.ledna 2020 začíná tradiční výroční zasedání Světového ekonomického fóra, které potrvá do pátku 24.ledna 2020. Letošním tématem tohoto zasedání s účastí zhruba okolo 3.000 účastníků je : „Zúčastněné strany pro soudržný a udržitelný svět“. Toto setkání není jen jednáním předních světových ekonomů, podnikatelů a obchodníků spolu s bankéřskou špičkou tohoto světa, ale nedílnou součástí jsou i přední světový politici včetně různých prezidentů, premiérů a ministrů ať už současných nebo minulých a jak se říká kdo ví třeba i budoucích.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 20. ledna

Začátek nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2020 jako čtvrtý v pořadí se odvíjel v obchodním trendu růstu cen nejobchodovatelnějších komodit a to zejména ropy a zlata, kdy ropa WTI se v průběhu pondělního rána dne 20.1.2019 obchodovala na hodnotě 59,19 USD za barel s dosavadním denním růstem o + 1,11 % ceny, zlato dosáhlo hodnoty 1.561,50 USD za trojskou unci s denním růstem o + 0,077 % ceny. Tento pozitivní vývoj cen ropy a zlata pak analytici z části přisuzují poklesu směnné hodnoty amerického dolaru.

Ropa OPEC FB

Ropa opět ve zvýšeném zájmu investorů

Pátek 17. ledna

V závěru tohoto týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2020 jako třetí v pořadí se zvýšil zájem investorů o obchodování s ropou. Aktuálně po včerejším nárůstu cen ropy dne 16.1.2020 si tato energetická surovina udržela výši své ceny na globálním komoditním trhu a v průběhu evropského pátečního dopoledne 17.1.2020, zhruba v čase 11:10 CET se lehá americká ropa WTI (West Texas Intermediate) obchodovala na trhu NYMEX ( New York Mercantile Exchange) obchodovala na hodnotě ve výši 58,63 USD za barel s dosavadním denním nárůstem o + 0,19 % ceny.

Flag China + USA

První fáze obchodní dohody USA a Číny podepsána

Čtvrtek 16. ledna

Téměř dva roky trval obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou, kdy tato obchodní válka poznamenala i obchodní trendy globálního finančního trhu. Nyní došlo nejen fakticky, ale i oficiálně k pozitivní změně, neboť ve středu 15.ledna 2020 došlo ve Washingtonu na půdě sídla prezidenta USA v Bílém domě k podpisu tak zvané první fáze vzájemné obchodní dohody mezi Spojenými státy americkými a Čínou. Na základě této skutečnosti se dostavila i reakce investorů na finančních trzích a zejména pak směnná hodnota amerického dolaru posílila.

KD EPI

Zájem investorů o korporátní dluhopisy se zvýšil

Středa 15. ledna

V poslední době a to zejména v druhé polovině loňského roku 2019 se výrazně zvýšil zájem investorů o korporátní neboli firemní dluhopisy, které nyní na českém trhu představují výnos v rozpětí zhruba od 5 do 9 procent ročního zhodnocení vložených investic. Tato forma investování pak dle finančních analytiků a finančních stratégů investičních bank patří výhradně téměř až na výjimky do kategorie tak zvaného konzervativního investování neboť představuje velmi malé či téměř žádné investiční riziko.

FED Rate FX24

Investoři očekávají snížení úrokových sazeb v USA

Úterý 14. ledna

Podle aktuálního vyjádření analytického týmu světově známého švýcarského bankovního gigantu UBS by mohla letos v roce 2020 centrální banka Spojených států FED (Federal Reserve System) snížit úrokové sazby v USA a to dokonce podle jejich mínění až třikrát v průběhu celého letošního roku 2020. Směnná hodnota amerického dolaru (USD) podle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index) totiž opět mírně stoupla. Aktuálně v průběhu úterního evropského rána dne 14.1.2020, zhruba v čase 7:27 CET vykazoval tento index DXY svoji hodnotu ve výši 97,36 USD bodů s dosavadním denním nárůstem o + 0,02 % bodové hodnoty.