Aktuality

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 3. srpna

Nový obchodní týden, který je označován v kalendáři letošního roku 2020 jako třicátý druhý v pořadí na základě vývoje geopolitických událostí v návaznosti na ekonomické ukazatele a to zejména reportovaná data o průběžném stavu americké ekonomiky, která odhalila meziroční propad HDP ve Spojených státech o téměř 33 % se na devizovém trhu směnná hodnota amerického dolaru (USD) i v začátku nového obchodního týdne drží v poklesu.V porovnání s propadem ve výši 10,7 % HDP České republiky je na tom Česko, co se týče propadu HDP zhruba 3x lépe než USA.

Oil barel 2 FX24

Cena ropy po poklesu opět vzrostla

Pátek 31. července

Ceny ropy v pátek dne 31.července 2020 doposud vzrostly, poté, co se dotkly minimálních třítýdenních minim v předchozí relaci. Podle ekonomických zpravodajů v návaznosti na analytiky makléřských společností se tak nyní ceny ropy zotavovaly a získaly další prostor pro svůj následující růst po zasažení rekordním poklesem ekonomického růstu v USA, protože koronavírus de facto zpustošil největší ekonomiku světa a s tím spojené spotřebitele ropy. Dosavadní průběh obchodů s ropou na komoditním trhu během evropského poledne v poslední červencový den roku 2020 se tak odehrává v obchodním trendu býčího trhu.

FED M3 FX24

Zasedání FOMC FED ponechalo úrokové sazby beze změny

Čtvrtek 30. července

Tradiční dvoudenní zasedání Federálního výboru otevřeného trhu centrální banky Spojených států amerických (USA) FOMC FED (Federal Open Market Committee Federal Reserve System), které se uskutečnilo ve dnech 28.a 29.července 2020 ve Washingtonu, DC dle očekávání drtivé většiny investorů ponechalo úrokové sazby v tak zvané stabilní výši, tudíž beze změny. Aktuálně tak na území USA je stanovená prozatím stále stejná úroková sazba ve výši blízko nuly a to v rozpětí od 0,00 do 0,25 % p.a. což analytici finančních trhů predikovali.

BTC a USD FX24

Hodnota Bitcoinu prozatím nadále vzrůstá

Středa 29. července

V průběhu tohoto 31.týdne roku 2020 investoři, kteří se pohybují na trhu virtuálních měn měli možnost získat vysoce atraktivní zisky plynoucí z nárůstu těchto digitálních měn a to zejména prostřednictvím investic do nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC). Spolu s tradičními konzervativními investicemi a to prostřednictvím globálního komoditního trhu, kde investoři zaznamenali výrazný nárůst ceny zlata tak zároveň velmi atraktivních zisků a to ještě vyšších bylo možno dosáhnout na trhu digitálních měn a zejména u měnového páru BTC/USD.

AUR FX24

Cena zlata posiluje o to více co USD oslabuje

Úterý 28. července

Investoři zaznamenali výraznější změnu na devizovém trhu, kde americký dolar (USD) postupně oslabil svoji směnnou hodnotu a oproti tomu na komoditním trhu došlo k silnějšímu nárůstu ceny zlata. Ovšem v začátku tohoto nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2020 jako třicátý první v pořadí došlo k silnému poklesu amerického dolaru a současně k prudkému nárůstu ceny zlata na hodnotu převyšující cenovou hranici 1.900 USD za trojskou unci. Podle analytiků současná situace vypovídá o obavách investorů z ekonomického dopadu koronakrize na hospodářství USA spolu s rostoucím deficitem státního dluhu.

Finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 27. července

Začátek nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2020 jako třicátý první v pořadí je ve znamení výrazného zájmu o zlato, jehož cena výrazně vzrostla a dokonce překročila hranici 1.900 USD za trojskou unci. Aktuálně v průběhu evropského pondělního dopoledne 27.7.2020, zhruba v čase 9:09 CET se investiční zlato obchodovalo na komoditním trhu COMEX (Commodities Exchange Centre) na hodnotě ve výši 1929,90 USD za trojskou unci s dosavadním denním posílením o + 1,71 % ceny.

ECB 08 FX24

Po summitu EU posílil zájem o dluhopisy

Pátek 24. července

Vrcholné zasedání nejvyšších představitelů členských zemí EU tzv. summit Evropské unie, které probíhalo od pátku 17.7.až neplánovaně do úterního rána dne 21.7.2020 v Bruselu přineslo investorům zásadní informaci o tom, že celkový finanční objem ve výši 750 milard eur pro fond obnovy po pandemii koronaviru bude financován příjmem z umístění dluhopisů EU na veřejném finančním trhu. Tato skutečnost u investorů vyvolala zvýšený zájem o dluhopisový trh a v současné době analytici makléřských společností zaznamenávají vyšší poptávku jak po státních dluhopisech tak zejména i po korporátních dluhopisech.

CZK a EUR FX24

Směnná hodnota české koruny po jednání EU posílila

Čtvrtek 23. července

Vývoj směnné hodnoty české koruny (CZK) vůči ostatním měnám a zejména pak vůči americkému dolaru (USD) a jednotné evropské měně euro (EUR) během tohoto 30.týdne roku 2020 zaznamenal na devizovém trhu posílení svého kurzu. Analytici makléřských společností se tak prostřednictvím ekonomických zpravodajů vyjádřili, že zájem investorů o českou korunu je z podstatné části odrazem úspěšného jednání vrcholných představitelů členských zemí Evropské unie ohledně přerozdělení peněz mezi státy EU v objemu částky ve výši 750 miliard EUR z Fondu obnovy po koronakrizi.

euro_FX 24

S mírným zpožděním po summitu EU euro výrazněji posílilo

Středa 22. července

Po dosažení dohody vrcholných představitelů členských zemí EU na summitu Evropské unie ohledně rozpočtu a plánovaných výplat z Fondu obnovy se z velké části rozplynuly obavy investorů z následného fungování eurozóny. Dohoda všech lídrů tak dokázala nejen životaschopnost samotné EU, ale především funkčnost eurozóny a její společné měny euro (EUR), jejíž směnná hodnota až po několika hodinách po skončení neplánovaně dlouhého čtyřdenního jednání, které skončilo oproti sobotnímu plánu dne 18.7.2020 prakticky až v úterý 21.7.2020 dopoledne, posílila nad hranici kurzu 1,15 USD za EUR.