Aktuality

Oil barel 2 FX24

Očekává se případně opětovný pokles cen ropy

Pátek 5. června

Současný vývoj obchodování s ropou na komoditním trhu sice prozatím probíhá v obchodním trendu býčího trhu, avšak ekonomičtí zpravodajové v napojením analytiky makléřských společností během brzkého evropského pátečního rána dne 5.6.2020 upozornili na to, že někteří členové skupiny OPEC a OPEC+ již s prodloužením limitů snížené těžby nesouhlasí. Původně domluvená schůzka účastníků byla ze čtvrtka 4.června přesunuta na tento víkend a to sobotu 6.6.2020. Finanční trhy tak vyčkávají, zda hlavní těžaři ropy se opět zaváží prodloužit rekordní snížení produkce těžby surové ropy na podporu její ceny.

BTC a USD FX24

Hodnota Bitcoinu během nepokojů v USA posílila

Čtvrtek 4. června

Stávající živelné sociální nepokoje ve Spojených státech amerických, které se pomalu začali objevovat i v Evropě obrátily dle analytiků myšlení investorů, kteří tak začali o to více projevovat zájem o virtuální měny a zejména pak o nejrozšířenější kryptoměnu Bitcoin (BTC). Aktuálně se tak během čtvrtečního evropského dopoledne 4.6.2020, zhruba v čase 10:43 CET virtuální měna Bitcoin (BTC) obchodovala na burze digitálních měn Coinbase na hodnotě ve výši kurzu 9.626,04 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 0,2195 % kurzu vůči USD.

1621

Česká koruna prudce posílila svoji směnnou hodnotu

Středa 3. června

V začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2020 jako 23.v pořadí česká koruna (CZK) výrazněji posílila svoji směnnou hodnotu vůči ostatním světovým měnám a zejména pak vůči jednotné evropské měně euro (EUR) a americkému dolaru (USD). Česká koruna tak vůči euru za poslední dva týdny již tak posílila o více jak jednu českou korunu za euro, když z kurzu ve výši zhruba 27,70 CZK za EUR posílila na směnnou hodnotu vůči euru na hodnoty okolo vzájemného směnného kurzu ve výši 26,50 CZK za EUR.

USD World FX24

Bankéři z Goldman Sachs vsadili na pokles USD

Úterý 2. června

Americká investiční banka Goldman Sachs, která patří mezi prestižní banky světa a spravuje finanční aktiva v celkovém objemu více jak přes 2 biliony amerických dolarů (USD) prostřednictvím svých analytiků zahájila na devizovém trhu spekulativní obchody na pokles USD. Americký dolar po vypuknutí občanských nepokojů na území USA v souvislosti s tragickým úmrtím Afroameričana při zatýkání bělošským policistou, v reakci na tento stav velmi blízký počátku občanské války oslabil svoji směnnou hodnotu vůči ostatním měnám.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 1. června

Současný pohled drtivé většiny investorů se aktuálně o to více upírá k situaci ve Spojených státech amerických, kde po tragickém zákroku minneapoliské policie zemřel člověk. Tato událost vzhledem k tomu, že tento tragický zákrok prováděl bělošský policista a obětí se stal afroameričan vyvolala vlnu rasové nenávisti a zároveň i násilí a to již prakticky po celých USA včetně rabování a vypalování obchodů, policejních stanic a úřadů. Někteří zpravodajové tak dokonce uvádějí, že se jedná o počátek občanské války v USA a TV stanice CNN dokonce uvedla, že se jedná o akci podporovanou Ruskou federací, což následně dementovala.

gold-investment FXG

Cena zlata odráží pokles finančního systému

Pátek 29. května

Vývoj ceny zlata v krátkodobé historii dle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank vypovídá o tom, že růst jeho ceny od roku 2018 zrychluje po té, co dochází k poklesu tradičních finančních trhů a celého systému globální ekonomiky. Zájem investorů je dle hodnocení těchto odborníků ovšem v posledních dnech spíše na úrovni středního proudu a zvýšený zájem o zlato jako bezpečné investice prostřednictvím této komodity tak teprve očekávají v průběhu podzimních měsíců letošního roku 2020 v tak zvané druhé vlně, kdy bude zcela zřejmý propad světové ekonomiky.

Beige book FED FX24

Centrální banka USA hledá novou výzvu pro ekonomiku

Čtvrtek 28. května

Podle pravidelně reportovaných dat o stavu ekonomiky USA z pohledu centrální banky Spojených států amerických Federal Reserve System (FED) pod tradičně užívaným názvem Béžová kniha (Beige Book) totiž tato zpráva uvádí, že ekonomická aktivita Spojených států ve většině zemí této unie klesla a dokonce ve většině regionů prudce klesla. Na základě této zprávy následně došlo na mezinárodním devizovém trhu – Forex trhu k poklesu směnné hodnoty amerického dolaru (USD) vůči ostatním světovým měnám a pokles bodové hodnoty dolarového indexu DXY tak nadále pokračoval.

GBP BREXIT FX 24

Vyjednávání o Brexitu pandemie koronaviru téměř zastavila

Středa 27. května

Spojené království Velké Británie a Severního Irska (UK-Union Kingdom) opustilo společenství evropských zemí Evropské unie (EU) již před několika měsíci, avšak v otázkách vzájemného vyjednávání o podmínkách definitivního odchodu UK z EU po skončení přechodného období v konci letošního roku 2020, vlivem virové pandemie koronaviru SARS-CoV-2 způsobující až smrtelné onemocnění Covid-19 se výrazněji nepokročilo a tato společná vyjednávání tak zůstávají stále téměř jako na začátku po lednovém odchodu Velké Británie z EU.

euro_FX 24

Země EU počaly uvolňovat hranice a EUR posílilo

Úterý 26. května

Některé členské země Evropské unie (EU), které se zoufale snaží zachránit letošní cestovní sezónu ve snaze nastartování svých ekonomik tak prozatím stále ještě pomalu, ale přesto otevírají své hranice, avšak stále spíše nabízejí jen pohled na to, jak by mohlo vypadat cestování již brzy. Nicméně tento fakt vedoucí k návratu do normálního způsobu života před vypuknutím pandemie SARS-CoV-2 způsobující onemocnění Covid-19 bylo dostatečným signálem pro investory na mezinárodním devizovém trhu ve vztahu k jednotné evropské měně euro (EUR), jejíž směnná hodnota vzrostla a tato měna pak zejména vůči americkému dolaru (USD) posílila.