Aktuality

BTC a ETH FX24

Virtuální měna Ether tempem růstu překonala Bitcoin

Pátek 19. srpna

Červnový propad hodnot kryptoměn v letošním roce 2022 byl podle analytických dat již překonán a tyto údaje z technické analýzy dle komentářů ekonomických zpravodajů tak přinesly velmi zajímavé poznatky. Jedním z hlavních poznatků je to, že kryptoměna Ether nebo-li Ethereum (ETH) vzroslo od svého dna do současnosti o více jak 100 % své původní směnné hodnoty vůči americkému dolaru (USD), čímž výrazně ETH překonal tempo svého růstu směnné hodnoty než samotný Bitcoin (BTC) jako nejrozšířenější kryptoměna s nevyšší tržní kapitalizací.

ECB RG FX24

Euro stále v paritním pásmu vůči USD

Čtvrtek 18. srpna

Euro /EUR) označované jako jednotná evropská měna již nějakou dobu nedokázalo uspořádat smysluplnou rally své posilující směnné hodnoty a nadále vykazuje dle dat technické analýzy značné známky své zranitelnosti, uvádějí analytici makléřských společností pohybující se na devizovém trhu. Podle IG Client Sentiment Indexu mají sazby současného vzájemného směnného kurzu měnového páru EUR /GBP vzestupnou tendenci, kurzy měnového páru EUR/JPY mají smíšenou odchylku a kurzy globálního měnového páru EUR/USD mají doposud charakter medvědího směru.

1916

Nižší cenu zlata způsobuje stále silný USD

Středa 17. srpna

Stále relativně vysoká směnná hodnota amerického dolaru (USD) udržuje cenu investičního zlata na nižší hodnotě pod hranicí 1.800 USD za trojskou unci. Ovšem stále silné tlaky růstu inflace na jednotlivé ekonomiky států světa a to v globálním rozměru způsobují trvalou atraktivitu této komodity drahého kovu, kdy zlato vystupuje jako efektivní investiční nástroj v boji proti inflaci a jeho cena se tak na komoditním trhu až na pár výjimek již několik týdnů udržuje nad cenovou hranicí 1.700 USD za trojskou unci, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy komoditního trhu.

BTC a others FX24

Zpomalení růstu inflace zastavilo posilování kryptoměn

Úterý 16. srpna

V novém obchodním týdnu začínajícím 15.srpna letošního roku 2022 obchodníci s kryptoměnami zaznamenali nižší objem realizovaných obchodů a vlastní tržní kapitalizace trhu virtuálních měn se tak vrátila na úroveň začátku měsíce července letošního roku. Ještě v minulém 32.týdnu roku 2022 byla celková tržní kapitalizace trhu kryptoměn zhruba 1,16 bilionu USD, kam vystoupla z hodnot 31.týdne roku 2022, kdy byla ve výši 1,05 bilionu USD. Podle analytiků trhu těchto virtuálních měn současný pokles a nižší zájem investorů o kryptoměny nastal po oznámení zpomalení míry inflace hlavních světových ekonomik a zejména hospodářství USA.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 15. srpna

Začátek nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2022 jako 33. v pořadí zaznamenal opětovný obchodní trend posilování amerického dolaru (USD) vůči ostatním hlavním světovým měnám a zejména pak vůči jednotné evropské měně euro (EUR), kdy se tento globální měnový pár vrátil do pásma blízké vzájemné paritní hodnoty. Aktuálně se tak měnový pár EUR/USD v průběhu pondělního evropského rána dne 15.8.2022, zhruba v čase 7:37 CET obchodoval v rámci forexových operací ve vzájemném směnném kurzu ve výši 1,0242 USD za EUR s dosavadním denním poklesem EUR o – 0,156 % kurzu vůči USD.

Inflace CZD 21.09.21

Růst inflace v ČR se již výrazně zpomalil

Pátek 12. srpna

Údaje o stávající míře inflace v České republice byly reportovány již ve středu 10.srpna letošního roku a ukázaly tak, že odhady finančních stratégů nebyly vůbec přesné. Výpočty statistiků uvedly mírnější růst spotřebitelských cen, než předpokládaly predikce finančních odborníků a objem míry inflace tak nevrostl o tolik, jak například předpokládali i centrální bankéři ČR z ČNB. Za této situace po zveřejnění údajů o stavu inflace v ČR za červenec letošního roku 2022 česká koruna (CZK) za podpory intervencí ČNB si stále udržuje svůj kurz vůči euru (EUR) v rozpětí zhruba od 24,30 do 24,50 CZK za EUR.

Trh práce USA FB

Údaje o inflace v USA vykázaly její dosavadní pokles

Čtvrtek 11. srpna

Podle zveřejněných dat dne 10.8.2022 ministerstvem práce USA došlo v červenci letošního roku 2022 k poklesu objemu míry inflace ve Spojených státech a to na hodnotu ve výši 8,5 % meziročně z hodnoty 9,1 %, která byla uváděna za červen roku 2022. Tento překvapivý obrat, kdy analytici makléřských společností a finanční stratégové investičních bank očekávali spíše pokračující růst nebo stagnaci inflace. Nyní na základě tohoto zjištění investoři a obchodníci začali výrazně spekulovat ohledně směnné hodnoty amerického dolaru (USD) ve spojitosti zda bude nutné, aby FED i nadále jak avizoval zvyšoval úrokové sazby.

Dřevo - CZD

Cena dřeva meziročně vzrostla více jak dvojnásobně

Středa 10. srpna

Podle dat za druhé čtvrtletí letošního roku 2022 stoupla cena palivového dříví již lehce nad tisíc českých korun (CZK) za metr krychlový. Jedná se tak o cenový meziroční nárůst v percentuálním vyjádření o zhruba více jak 110 % předchozí ceny, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky spotřebitelského trhu. V současnosti zaznamenávají výrazně vyšší poptávku po dřevě jak obchodníci se dřevem tak samotní producenti včetně lesnických společností, kdy se lidí v dnešní době tak zvané energetické krize předzásobují na nejen na letošní zimu, ale i na další roky v obavě z neustále rostoucí ceny dřeva.

Oil Arab FX24

Ropa udržuje svoji cenu pod 100 USD za barel

Úterý 9. srpna

Ceny ropy na světovém komoditním trhu i v začátku úterního obchodního dne 9.srpna letošního roku zůstávají pod cenovou úrovní 100 amerických dolarů (USD) za barel a to jak u lehké americké ropy WTI (West Texas Intermediate) tak i u severomořské ropy Brent. Podle ekonomických zpravodajů v návaznosti na analytiky komoditního trhu tuto cenu udržují obavy obchodníků a investorů z přísunu další ropné produkce na trh a to díky obnoveným dodávkám iránské ropy. Oživení jaderné dohody s Iránem z roku 2015 by tak otevřelo cestu k posílení vývozu ropy na již tak volatilní komoditní trh.