Aktuality

Trh práce USA FB

Americký dolar zaznamenal nárůst hodnoty

Čtvrtek 22. října

Směnná hodnota amerického dolaru (USD) během již ranního obchodování na devizovém trhu změnila svůj obchodní trend a z poklesu své hodnoty se obrátila do pozice počínajícího býčího trhu. Podle ekonomických zpravodajů tato vzniklá situace během čtvrtku 22.října 2020 je důsledkem toho, že globální finanční trh v současnosti hledá jistotu na americkém stimulu nadcházejících prezidentských voleb v USA. Dosavadní průzkum sice favorizuje demokratického kandidáta a bývalého více prezidenta Obamovi vlády pana Joe Bidena, avšak někteří analytici dávají více šancí stávajícímu prezidentovi panu Donaldu Trumpovi.

woodseeds_logo

Investoři našli nové příležitosti v dřevozpracujím průmyslu

Středa 21. října

Evropský finanční trh a zejména pak situace pro českého investora může být na první pohled méně přehledná a možnosti omezené, avšak dle finančních analytiků není tomu tak, ba naopak neb český investor má k mnohým velmi atraktivním investicím stále blíže a to díky velmi progresivnímu vývoji domácích společností. Ovšem nikoliv vždy jsou tyto příležitosti zcela patrné na první pohled a podle finančních odborníků se jedná o správný odhad investice do vhodného odvětví či oboru v rámci hospodářství na území České republiky.

BTC FB

Virtuální měna Bitcoin posílila

Úterý 20. října

Trh s digitálními měnami v posledních dnech a zejména pak od začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2020 jako 43.v pořadí zaznamenal nárůst směnné hodnoty virtuální měny – kryptoměny Bitcoin (BTC) vůči americkému dolaru (USD) a ostatním hlavním světovým měnám. Aktuálně se tak v průběhu úterního evropského poledne 20.10.2020 1 BTC vůči USD obchodoval na burze digitálních měn Coinbase ve výši 11.811,29 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 0,6072 % kurzu vůči USD.

Finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 19. října

Nový obchodní týden, který je označován v kalendáři letošního roku 2020 jako 43.v pořadí byl ve svém počátku na devizovém trhu v obchodním trendu posilujícího amerického dolaru (USD). Podle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency), který porovnává USD s další šesticí hlavních světových měn, měl směnnou hodnotu v průběhu pondělního evropského dopoledne 19.10.2020, zhruba v čase 9:02 CET ve výši 93,74 USD bodů s dosavadním denním růstem o + 0,07 % bodové hodnoty dle tohoto indexu.

ECB 08 FX24

Evropská centrální banka uvádí, že je na krizi připravena

Pátek 16. října

Podle sdělení šéfové Evropské centrální banky (ECB) paní Christine Lagardeové je arzenál ekonomických stimulů v souvislosti s nárůstem případů onemocnění Covid-19 a s tím spojeným oslabením ekonomiky jak zemí eurozóny tak zemí celé Evropské unie, v plné pohotovosti. “Mnoho zbraní, které máme k dispozici, od úrokových sazeb až po dopředné pokyny a programy nákupu aktiv, jsme připraveni,” řekla paní Lagarde. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) Evropa zaznamenala více než 7,4 milionu případů koronaviru s 251 478 úmrtími a počet souvisejících hospitalizací vzrostl alarmujícím tempem.

Gold a FED FX24

Zlato má tendenci těžit ze stimulačních opatření

Čtvrtek 15. října

Stávající obchodování na komoditním trhu se zlatem odráží současný vztah investorů k investičnímu zlatu, kteří k němu přistupují s ohledem na fakt, že zlato je obecně považováno za finanční nástroj sloužící pro zajištění proti inflaci a znehodnocování měny vůbec, míní ekonomičtí zpravodajové. Faktem dle analytiků makléřských společností zůstává to, že komoditní trh se zlatem momentálně indikuje snahu investorů využít stávajících stimulačních opatření centrálních bank a zejména pak centrální banky USA Federal Reserve System (FED) ve vztahu k monetární politice ovlivňující směnnou hodnotu amerického dolaru.

58377_US-New-York

Dluhopis jako vhodná forma spoření ?

Středa 14. října

Právě na tuto základní a přitom zásadní otázku pro investory se snaží najít odpověď značná část ekonomických zpravodajů v návaznosti na finanční stratégy a analytiky makléřských a investičních společností včetně komerčních bank. Obecně vzato a na tom se shodnou všichni je to, že předně záleží na samotném investorovi, co od daného finančního zhodnocování očekává spolu s mírou investičního rizika, které je ochoten podstoupit. Všeobecně lze poukázat na to, že vhodné dluhopisy jsou velmi atraktivní i pro ryze konzervativní investory.

Oil barel 2 FX24

Ceny ropy jsou prozatím stabilní

Úterý 13. října

Stávající situace obchodování s ropou na komoditním trhu má dle ekonomických zpravodajů obchodní charakter jak stabilních dodávek ropy tak i prozatím trend relativně stabilních cen. V průběhu evropského brzkého úterního rána dne 13.října 2020 dokonce došlo i k změně obchodního trendu, kdy ceny ropy vykazovaly růst svých cen. Ajktuálně se tak v uváděném dnu a to zhruba v čase 7:00 CET pohybovala cena lehké americké ropy WTI (West Texas Interemdiatwe) na komoditním trhu NYMEX (New York Mercantile Exchange) na hodnotě ve výši 39,46 USD za barel s dosavadním denním růstem o + 0,08 % ceny.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 12. října

S blížícím se koncem roku neb měsíc říjen je prvním měsícem čtvrtého čtvrtletí roku, vzrůstá nervozita investorů ze stále silného globálního šíření virové nákazy koronaviru způsobující závažné onemocnění Covid-19. Začátek nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2020 jako 42.v pořadí tak signalizuje a to zejména na komoditním trhu pokračující propad cen, kdy například lehká americká ropa WTI (West Texas Intermediate) se v pondělí ráno dne 12.10.2020, zhruba v čase 5:58 CET obchodovala v poklesu své ceny o – 0,76 % původní denní hodnoty na stavu ve výši 40,29 USD za barel.