Aktuality

USD World FX24

Bankéři z Goldman Sachs vsadili na pokles USD

Úterý 2. června

Americká investiční banka Goldman Sachs, která patří mezi prestižní banky světa a spravuje finanční aktiva v celkovém objemu více jak přes 2 biliony amerických dolarů (USD) prostřednictvím svých analytiků zahájila na devizovém trhu spekulativní obchody na pokles USD. Americký dolar po vypuknutí občanských nepokojů na území USA v souvislosti s tragickým úmrtím Afroameričana při zatýkání bělošským policistou, v reakci na tento stav velmi blízký počátku občanské války oslabil svoji směnnou hodnotu vůči ostatním měnám.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 1. června

Současný pohled drtivé většiny investorů se aktuálně o to více upírá k situaci ve Spojených státech amerických, kde po tragickém zákroku minneapoliské policie zemřel člověk. Tato událost vzhledem k tomu, že tento tragický zákrok prováděl bělošský policista a obětí se stal afroameričan vyvolala vlnu rasové nenávisti a zároveň i násilí a to již prakticky po celých USA včetně rabování a vypalování obchodů, policejních stanic a úřadů. Někteří zpravodajové tak dokonce uvádějí, že se jedná o počátek občanské války v USA a TV stanice CNN dokonce uvedla, že se jedná o akci podporovanou Ruskou federací, což následně dementovala.

gold-investment FXG

Cena zlata odráží pokles finančního systému

Pátek 29. května

Vývoj ceny zlata v krátkodobé historii dle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank vypovídá o tom, že růst jeho ceny od roku 2018 zrychluje po té, co dochází k poklesu tradičních finančních trhů a celého systému globální ekonomiky. Zájem investorů je dle hodnocení těchto odborníků ovšem v posledních dnech spíše na úrovni středního proudu a zvýšený zájem o zlato jako bezpečné investice prostřednictvím této komodity tak teprve očekávají v průběhu podzimních měsíců letošního roku 2020 v tak zvané druhé vlně, kdy bude zcela zřejmý propad světové ekonomiky.

Beige book FED FX24

Centrální banka USA hledá novou výzvu pro ekonomiku

Čtvrtek 28. května

Podle pravidelně reportovaných dat o stavu ekonomiky USA z pohledu centrální banky Spojených států amerických Federal Reserve System (FED) pod tradičně užívaným názvem Béžová kniha (Beige Book) totiž tato zpráva uvádí, že ekonomická aktivita Spojených států ve většině zemí této unie klesla a dokonce ve většině regionů prudce klesla. Na základě této zprávy následně došlo na mezinárodním devizovém trhu – Forex trhu k poklesu směnné hodnoty amerického dolaru (USD) vůči ostatním světovým měnám a pokles bodové hodnoty dolarového indexu DXY tak nadále pokračoval.

GBP BREXIT FX 24

Vyjednávání o Brexitu pandemie koronaviru téměř zastavila

Středa 27. května

Spojené království Velké Británie a Severního Irska (UK-Union Kingdom) opustilo společenství evropských zemí Evropské unie (EU) již před několika měsíci, avšak v otázkách vzájemného vyjednávání o podmínkách definitivního odchodu UK z EU po skončení přechodného období v konci letošního roku 2020, vlivem virové pandemie koronaviru SARS-CoV-2 způsobující až smrtelné onemocnění Covid-19 se výrazněji nepokročilo a tato společná vyjednávání tak zůstávají stále téměř jako na začátku po lednovém odchodu Velké Británie z EU.

euro_FX 24

Země EU počaly uvolňovat hranice a EUR posílilo

Úterý 26. května

Některé členské země Evropské unie (EU), které se zoufale snaží zachránit letošní cestovní sezónu ve snaze nastartování svých ekonomik tak prozatím stále ještě pomalu, ale přesto otevírají své hranice, avšak stále spíše nabízejí jen pohled na to, jak by mohlo vypadat cestování již brzy. Nicméně tento fakt vedoucí k návratu do normálního způsobu života před vypuknutím pandemie SARS-CoV-2 způsobující onemocnění Covid-19 bylo dostatečným signálem pro investory na mezinárodním devizovém trhu ve vztahu k jednotné evropské měně euro (EUR), jejíž směnná hodnota vzrostla a tato měna pak zejména vůči americkému dolaru (USD) posílila.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 25. května

Začátek nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2020 jako 22.v pořadí má být a to zejména v Evropě ve znamení rozvolňování opatření proti šíření virové nákazy způsobující onemocnění Covid-19. S tímto rozvolněním restriktních opatření jednotlivých vlád a to zejména v evropských zemích se očekává i zvýšená pozitivní investorská nálada. Tomuto obchodnímu trendu však prozatím neodpovídá směnná hodnota jednotné evropské měny euro (EUR) neb současný kurz globálního měnového páru EUR/USD poukazuje na pokles eura vůči americkému dolaru (USD).

58377_US-New-York

Globální i regionální investoři stále více inklinují k dluhopisům

Pátek 22. května

Stále probíhající korona krize nezměnila až na tolik myšlení investorů, ale jednoznačně potvrdila a urychlila obchodní směr, kterým se globální finanční svět začal ubírat již před vypuknutím pandemie SARS-CoV-2 v podobě řešení potřeby finančního kapitálu ve větší míře prodejem korporátních dluhopisů než prodejem vlastních akcií společnosti. Celkově pak z globálního hlediska došlo v současnosti k zvýšenému zájmu o dluhopisové trhy, kde se zvýšila nabídka na základě velkého zájmu investorů o tyto finanční nástroje jako relativně bezpečnou investici ve formě pasivního zhodnocování.

BTC FB

Bitcoinvé burzy zahájily spolupráci s JP Morgan

Čtvrtek 21. května

Jedna z největších světových investičních bank a to americká JP Morgan (NYSE-JPM) nyní poprvé ve své dlouholeté historii nabízí své bankovní služby i na bitcoinových burzách, kdy jako klienti této banky JPM přicházejí účastníci zejména digitálního trhu Coinbase a Gemini Trust, uvádějí ekonomičtí zpravodajci redakce obchodního žurnálu WSJ. Aktuálně se tak právě na burze virtuálních měn Coinbase v průběhu evropského čtvrtečního rána dne 21.5.2020, zhruba v čase 8:33 CET obchodovala kryptoměna Bitcoin (BTC) na hodnotě ve výši 9.506,29 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 0,24 % kurzu vůči USD.