Aktuality

Crypto mix (2)

Kryptotrh klesl o 1,5 % své finanční hodnoty

Středa 11. října

Pokračující konflikt mezi Izraelem a palestinským Hamasem v oblasti Blízkého východu způsobil vyjma tradičních finančních trhů i určité výkyvy na globálním trhu s kryptoměnami. V důsledku tohoto stále trvajícího napětí se někteří investoři v obavě před ztrátou svých investic rozhodli prodat svá rizikovější aktiva, včetně kryptoměn. Podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy kryptotrhu pak za posledních 24 hodin celková hodnota kryptotrhu klesla o 1,5 % své celkové hodnoty a dle jejich vyjádření tak aktuálně činí 1,11 bilionu amerických dolarů (USD).

Bulle_und_Bär_Frankfurt FX24

Evropské trhy i přes válku v Izraeli mají pozitivní výhled

Úterý 10. října

V průběhu úterního evropského rána dne 10.10.2023 ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy investičních bank sdělují, že evropský akciový trh navzdory současnému krveprolití na Blízkém východě ve válce palestinského hnutí Hamás, které v soboru dne 7.10.2023 napadlo brutálním způsobem stát Izrael, otevře svojí dnešní obchodní seanci na vyšších hodnotách než včera uzavřel. V této souvislosti tak analytici očekávají například otevření německého akciového indexu DAX dokonce až o 135 bodů výše a u britského indexu FTSE 100 se očekává nárůst při otevření trhu o 56 bodů.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 9. října

Nový obchodní týden, který je označován v kalendáři letošního roku 2023 jako 41.v pořadí se prozatím v rámci forexových operací devizového trhu ve vztahu k americkému dolaru (USD) odvíjel ve znamení obchodního trendu býčího trhu. Americký dolar (USD), coby světová rezervní měna a zejména hlavní měna komoditního trhu opět začala posilovat svoji směnnou hodnotu vůči hlavním světovým měnám. Ovšem během již prošlého víkendu došlo k zahájení války mezi Palestinou a Izraelem, kdy jednotky palestinského Hamásu brutálně napadly území státu Izrael a nejen v důsledku tohoto i přes silný USD posílila cena investičního zlata.

BRD EU

MMF předpovídá Německu již letos mírnou recesi

Pátek 6. října

Mezinárodní měnový fond (MMF) podle jeho šéfky paní Kristaliny Georgievové předpovídá Německu, jako doposud nejsilnější ekonomice Evropské unie (EU), označované jako motor eurozóny již v závěru letošního roku 2023 nástup hospodářského cyklu recese. Tento hospodářský cyklus recese by podle této odbornice měl být mírný, a jak uvedla ve svém komentáři, je přesvědčena, že z ní německá ekonomika vyjde až v době, kdy opadne cenový šok a inflace začne výrazněji opadat. Tyto skutečnosti s ostatními geopolitickými událostmi a zejména monetární politikou centrální banky eurozóny ECB (European Central Bank) ovlivňují euro (EUR).

Oil Arab FX24

Slabá poptávka po benzinu v USA snížila ceny ropy

Čtvrtek 5. října

Stávající data ohledně spotřeby pohonných hmot ve Spojených státech amerických ukazují, že poptávka po benzinu vykazuje velmi slabou úroveň. Na tuto skutečnost pak zareagoval již v průběhu středečního dne 4.10.2023 komoditní trh s ropou a cena jak lehké americké ropy WTI (West Texas Intermediate) tak i severomořské ropy Brent zamířila směrem dolů a to zhruba o 5 USD na barel. Spolu s touto omezenou a sníženou poptávkou po pohonných hmotách v USA také dle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností sehrála svůj význam i zhoršená makroekonomická data globálního vývoje ekonomiky.

Gold a FED FX24

Cena zlata dosáhla sedmi měsíčního minima

Středa 4. října

Současný průběh obchodování se zlatem v rámci globálních komoditních trhů ukázal, že pokles ceny zlata během úterý dne 3.října letošního roku 2023 zpomalil po té, co dosáhla cena zlata svého nového sedmi měsíčního minima. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy investičních bank tento pokles ceny zlata byl způsoben prakticky několik měsíců po sobě jdoucím tak zvaně nepřetržitým nárůstem výnosů amerických vládních dluhopisů (US Bonds), což je důsledek velmi silné směnné hodnoty amerického dolaru.

USD FX24

Hodnota amerického dolaru dosáhla nového maxima

Úterý 3. října

Americký dolar (USD), coby světová rezervní měna a hlavní měna globálního komoditního trhu dosáhla své nové maximální směnné hodnoty a to na základě pozitivních makro ekonomických dat. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy investičních bank, tak americký dolar již balancuje poblíž tak zvané intervenční linie vůči japonskému jenu (JPY) ze strany BoJ (Bank of Japan).V důsledku tohoto enormního nárůstu směnné hodnoty USD oslabil zájem investorů o investiční zlato a jeho cena na komoditním trhu klesla pod cenovou hranici 1.900 USD za trojskou unci ještě hlouběji.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 2. října

Nový týden, který je označován v kalendáři letošního roku 2023 jako 40. týden v pořadí prozatím stále udržuje velmi silnou směnnou hodnotu amerického dolaru (USD) vůči ostatním světovým měnám. Aktuálně v průběhu pondělního evropského dopoledne dne 2.10.2023, zhruba v čase 11:07 CET byla hodnota USD dle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index) na bodovém stavu ve výši 106,35 USD bodů s dosavadním denním růstem o + 0,12 % své bodové hodnoty. V uváděném dni a čase se tak globální měnový pár EUR/USD obchodoval v kurzu 1,055 USD za EUR s poklesem EUR o – 0,18 % kurzu vůči USD.

Trh práce USA FB

Akciový trh v USA pod tlakem a investoři vyčkávají

Středa 27. září

Současný stav akciového trhu ve Spojených státech amerických dle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností se dle výsledků úterního obchodního dne 26.9.2023 dostává pod tlak investorů, kteří raději vyčkávají na příznivější data a zejména se snaží odhadnout další vývoj ohledně úrokových sazeb v USA, stanovovaných Federálním výborem pro volný trh centrální banky Spojených států Federal Reserve Systém (FED). Nedávné jednání FOMC FED sice ponechalo sazby beze změny, ale nyní převažuje investorská nálada v poměru 50 ku 50, že další jednání FOMC FED již sazby zvýší.