Aktuality

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 13. listopadu

V začátku nového týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2023 jako 46.v pořadí se směnná hodnota amerického dolaru (USD) v rámci forexových operací devizového trhu pohybovala v obchodním trendu medvědího trhu. Podle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index), který porovnává hodnotu USD s další šesticí hlavních světových měn byl v průběhu evropského pondělního rána dne 13.11.2023, zhruba v čase 8:29 CET bodový stav tohoto indexu ve výši 105,74 USD bodů s dosavadním denním poklesem o – 0,11 % bodové hodnoty.

2595

Investoři spekulují o dalším zvyšování úrokových sazeb v USA

Pátek 10. listopadu

Proslov šéfa centrální banky Spojených států Federal Reserve System (FED) pana Jerome Powella ve čtvrtek dne 9.listopadu letošního roku 2023 podnítil další spekulace investorů, obchodníků a ostatních účastníků finančních trhů o možném dalším zvyšování úrokových sazeb v USA a to již na nejbližším prosincovém zasedání Federálního výboru pro volný trh FOMC (Federal Open Market Committee), jehož členové jsou jediní oprávnění určovat v rámci monetární politiky centrální banky Spojených států amerických výši úrokových sazeb domácí ekonomiky USA.

Frank.DAX FX24

Analytici očekávají pokles evropského akciového trhu

Čtvrtek 9. listopadu

Začátek nového obchodního dne v předposledním pracovním dni tohoto 45.týdne roku 2023 a to 9.listopadu letošního roku 2023 je dle analytiků a finančních stratégů evropského akciového trhu v očekávání otevření trhu v záporných hodnotách nebo-li nastavení obchodního trendu v poklesu dosažených cen akcií v předchozí obchodní seanci. Tomuto predikovanému vývoji odpovídá i stávající situace na devizovém trhu, kde v průběhu čtvrtečního evropského rána dne 9.11.2023 směnná hodnota jednotné evropské měny euro (EUR) vůči americkému dolaru (USD) zaznamenala obchodní trend medvědího trhu.

Oil SP FX24

Cena barelu ropy může být již brzy za 150 USD

Středa 8. listopadu

Predikce ceny ropy na světovém komoditním trhu dle analytiků a finančních stratégů Světové banky udávají možný scénář vývoje ceny ropy až okolo hranice 150 USD za barel. Tento odhad ceny vychází z předpokladu, že v krátkém časovém horizontu nedojde k zmírnění napětí v Blízkovýchodní oblasti, kde v současnosti stále probíhá otevřený válečný konflikt mezi palestinským hnutím Hamás a státem Izrael. Pokud nedojde k zastavení války a ba naopak by došlo k rozšíření tohoto konfliktu o další státy z této oblasti, což analytici vyhodnocují jako vysoce pravděpodobné, tak cena ropy raketově vzroste.

BTC on keyboard

Predikce stabilní ceny Bitcoinu byla prozatím stanovena na 35.000 USD

Úterý 7. listopadu

Podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností obchodujících s kryptoměnami a finančních stratégů trhu s virtuálními měnami je aktuální predikce ceny nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) v 45.týdnu roku 2023 těmito odborníky stanovena na 35.000 USD za BTC. Trh s digitálními měnami se neustále vyvíjí a Bitcoin (BTC) tak čelí nové řadě výzev a doporučení, když v průběhu evropského úterního odpoledne 7.11.2023, zhruba v čase 13:48 CET se BTC obchodoval na trhu Coinbase na hodnotě ve výši 34.752,75 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o – 0,80 % kurzu vůči USD.

Finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 6. listopadu

Začátek nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2023 jako 45. v pořadí přinesl prozatím obchodníkům, investorům a ostatním účastníkům devizového trhu mírný pokles směnné hodnoty amerického dolaru (USD) a v rámci komoditního trhu pak skrz stále vzrůstající napětí válečné sporu mezi Palestinou a Izraelem b Blízkovýchodní oblasti, vzrůstající cenu ropy na světovém trhu. V tomto uváděném týdnu tak investoři a obchodníci spíše očekávají makroekonomická data z Evropy a zejména zemí Evropské Unie a Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

USD FX24

Americký dolar již mírně oslabil

Pátek 3. listopadu

Směnná hodnota amerického dolaru (USD) před půlnocí z čtvrtka na pátek dne 3.listopadu letošního roku oslabila na základě investičního sentimentu, kdy většina investorů, obchodníků a ostatních účastníků finanční trhů nabyla přesvědčení, že centrální banka Spojených států amerických (USA) Federal Reserve System (FED) již v letošním roce nezvýší úrokové sazby. Poslední zasedání Federálního výboru pro volný trh centrální banky USA Federal Open Market Committee (FOMC) na svém posledním zasedání, které probíhalo v tomto 44.týdnu roku 2023 ve dnech 31.10-1.11.2023 již podruhé ponechalo sazby beze změny.

FED 7 FX24

FOMC FED ponechal sazby beze změny

Čtvrtek 2. listopadu

Dvoudenní zasedání centrálních bankéřů USA Federáního výboru pro volný trh Federálního rezervního systému FOMC FED (Federal Open Market Committee Fedral Reserve System), které probíhalo ve dnech 31.10. a 1.11. letošního roku 2023 a většinovým hlasováním členů toho bankovního orgánu rozhodlo o tom, že ponechá úrokové sazby beze změny, avšak zpřísnilo svoji monetární politiku vůči dluhopisům. Úrokové sazby tak zůstaly ve stejné výši a to v rozmezí od 5,25 % až 5,50 % ročně, tudíž obdobně jako zářijové zasedání FOMC FED úrokové sazby nezměnilo.

Gold FX24

Investiční zlato udržuje stále vysokou cenu

Středa 1. listopadu

Cena investičního zlata ve spotových obchodech na globálním komoditním trhu v závěru minulého týdne a to v pátek dne 27.10.2023 vzrostla v průběhu tohoto obchodního dne až na hodnotu ve výši 2009,29 USD za trojskou unci. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy komoditního trhu za tímto vzestupem ceny investičního zlata v rámci spotových obchodů globálního komoditního trhu stojí obavy investorů ohledně stále probíhajícího válečného konfliktu v Blízkovýchodní oblasti mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás.