Aktuality

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 2. září

Nový obchodní týden, který je označován v kalendáři letošního roku 2019 jako třicátý šestý v pořadí prozatím ve svém úvodu zaznamenal, v rámci obchodů na mezinárodním devizovém trhu s měnovým párem EUR/USD další pokles jednotné evropské měny euro vůči USD a prolomení spodní hranice 1,10 USD za EUR. Aktuálně v průběhu evropského pondělního rána dne 2.9.2019, zhruba v čase 7:58 CET se směnný kurz měnového páru EUR/USD pohyboval na hodnotě ve výši 1,0986 USD za EUR s dosavadním denním poklesem EUR o – 0,03 % kurzu vůči USD.

Saudi-Aramco R

IPO Saudi Aramco v popředí zájmu investorů

Pátek 30. srpna

V současnosti na straně představitelů Saudské Arábie a zejména královské rodiny Salmanů prozatím není nic ohledně částečné privatizace ropného gigantu Saudi Aramco závazně rozhodnuto, avšak dle sdělení ekonomických zpravodajů toto IPO se dostává do popředí zájmu investorů, o čemž svědčí i daleko vyšší frekvence veřejně poskytovaných informací. Například jedna z posledních informací ohledně IPO Saudi Aramco hovoří o tom, že údajně tento státní ropný gigant nově zvažuje pro umístění svých akcií na veřejném akciovém trhu mezinárodní obchodní destinace v japonském Tokiu.

GBP FX24

Johnsonův krok vyvoval protesty v Londýně a oslabil GBP

Čtvrtek 29. srpna

Velká Británie podle posledního vývoje tak směřuje k návratu do „zlatých“ časů Margaret Thatcherové v sedmdesátých letech minulého století a to do doby, kdy jízdní policie rozháněla davy nespokojených horníků. Tento momentální stav totiž vyvolal současný premiér Velké Británie pan Boris Johnson, když navrhl královně Alžbětě II pozastavit činnost Parlamentu a ona jej přijala, čímž jsou zákonodárci odstaveni a nemohou vstupovat do procesu Brexitu. Na základě těchto skutečností vyšli v Londýně tisíce lidí do ulic jako výraz nesouhlasu s tímto krokem a devizový trh v obavě investorů reagoval poklesem směnné hodnoty britské libry (GBP).

usbonds FX24

Výnos 30-ti letého US dluhopisu klesl pod dvě procenta

Středa 28. srpna

Obchodní válka mezi USA a Čínou se projevuje čím dál tím více v oblasti finančního trhu což zejména dokládá stávající vývoj výše výnosu amerických vládních dluhopisů, uvádějí ekonomičtí zpravodajové. Roční výnos 30-ti letého US dluhopisu tak v začátku tohoto týdne, který je označován jako 35.v pořadí letošního roku 2019 poklesl pod hranici dvou procent. Aktuálně během středečního evropského rána dne 28.8.2019, zhruba v čase 5:59 CET se výnos 30-ti letého US dluhopisu pohyboval ve výši 1,951 % p.a. s dosavadním denním poklesem o – 1,6 bazického bodu.

Gold a FED FX24

Cena zlata dosáhla šestiletého maxima

Úterý 27. srpna

Zájem investorů o obchodování se zlatem se výrazně zvýšil po opětovném vyostření obchodní války mezi USA a Činou. Cena zlata tak v průběhu včerejšího evropského poledne v pondělí 26.srpna 2018 dosáhla na cenu ve výši 1.573,30 USD za trojskou unci. Aktuálně v průběhu evropského úterního rána dne 27.8.2019 se investiční zlato obchodovalo zhruba v čase 8:39 CET na komoditním trhu COMEX (Commodities Exchange Centre) na hodnotě ve výši 1.5443,30 USD za trojskou unci s dosavadním denním růstem o + 0,39 % své ceny. Pokles ceny oproti předchozímu dni byl dle analytiků způsoben výběrem zisku investorů.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 26. srpna

Nový obchodní týden je prozatím v obchodním trendu mírného posilování jednotné evropské měny euro (EUR) vůči americkému dolaru (USD) a silnějšímu posilování japonského jenu (JPY) vůči USD. Celková nálada finančního trhu se doposud stále nese v duchu ukončeného summitu zemí G7 ve Francii, které sice skončilo bez společného prohlášení, avšak premiér Velké Británie na závěr tohoto jednání nejsilnějších ekonomik světa uvedl, že možná dohoda o Brexitu s EU se nyní zdá pravděpodobnější.

G7

Americký dolar po jednání zemí skupiny G7 posílil

Pátek 23. srpna

Jednání pracovní skupiny zemí G7 na vrcholné úrovni, které skončilo ve čtvrtek 22.srpna 2019 ve Francii mělo nečekané ukončení a to v tom, že historicky poprvé tj. od roku 1975 nebyly zúčastněné země se shodnout na společném závěrečném prohlášení jenž by deklarovalo společný zájem v dané věci. Ekonomičtí zpravodajové pak uvádějí, že tento fakt jednoznačně potvrzuje narůstající rozpory mezi nejvyspělejšími státy světa a zejména EU a USA. V reakci na toto zasedání následně americký dolar (USD) na devizovém trhu vůči jednotné evropské měně euro (EUR) posílil.

J.Hole FX24

Tradiční ekonomické fórum v Jackson Hole dnes začíná

Čtvrtek 22. srpna

Každoroční setkání světových finančníků v americkém horském středisku státu Wyoming v Jackson Hole, ke konci letních prázdnin letos probíhá ve dnech 22. – 24.srpna 2019. Toto světové ekonomické fórum, kterého se předně účastní šéfové centrálních bank, významní světoví bankéři, vědci, ekonomové a analytici včetně významných hostů z řad čelných světových politiků, má svoji tradici již od roku 1978. Letošní ročník Economic Forum 2019 má ústřední téma:„monetární politika centrálních bank“.

BTC a USD FX24

Kryptoměna Bitcoin si udržuje svoji relativně stabilní hodnotu

Středa 21. srpna

Obchodníci s virtuálními měnami a zejména pak s kryptoměnou Bitcoin (BTC) si současný stav na trhu digitálních měn pochvalují a hovoří o měně Bitcoin jako o „bezpečném přístavu“ v souvislosti s jeho relativní stabilitou okolo směnné hodnoty 10.000 USD za BTC. Ovšem standardní analytici makléřských společností již takový optimismus ve vztahu k virtuálním měnám nesdílejí. Aktuálně v průběhu evropského středečního rána dne 21.8.2019, zhruba v čase 6:09 CET se měnový pár BTC/USD obchodoval na Coinbase ve výši 10.289,96 USD za BTC s dosavadním poklesem BTC o – 4,65 % kurzu vůči USD z důvodů výběru zisku dosaženého investory.