Aktuality

Eurozóna FX24

Inflace v eurozóně se přiblížila inflačnímu cíli ECB

Pátek 1. prosince

Současný objem míry inflace v eurozóně dle rychlého odhadu Evropského statistického úřadu (EUROSTAT) zveřejněného ve čtvrtek dne 30.listopadu letošního roku 2023 dosáhl výše 2,4 % meziročně na základě údajů za listopad roku 2023. Podle analytiků a ekonomů se tak tato míra inflace v eurozóně výrazně přiblížila inflačnímu cíli, který si stanovila Evropská centrální banka (ECB-European Central Bank) ve výši dvou procent meziročně. Prozatím směnná hodnota jednotné evropské měny euro (EUR) těmito skutečnostmi výrazněji dotčena nebyla.

USD World FX24

Globální ekonomika se vyhne tvrdému dopadu

Čtvrtek 30. listopadu

Podle aktuální zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se v současnosti globální ekonomika vyhne takzvanému tvrdému přistání. Avšak OECD ve své zprávě zveřejněné ve středu dne 29.listopadu letošního roku 2023 zhoršila výhled růstu globální ekonomiky z původně odhadovaného růstu tří procent na objem růstu ve výši 2,9 % v letošním roce 2023 a pro příští rok 2024 OECD ve své zprávě uvádí pokračující zpomalení tempa růstu globální ekonomiky s poklesem na hodnotu růstu ve výši 2,7 procenta.

EUR E FX24

Evropské akcie ve smíšeném trendu a euro posílilo

Středa 29. listopadu

Začátek nového obchodního dne v závěrečném týdnu měsíce listopadu letošního roku 2023 a to v průběhu středečního evropského rána dne 29.11.2023 podle ukazatelů evropského akciového trhu směřuje v rámci otevření trhu k smíšenému obchodnímu trendu cen akcií na hlavních evropských akciových trzích, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy evropského akciového trhu. Spolu s tím ovšem posílila směnná hodnota jednotné evropské měny euro (EUR) vůči americkému dolaru (USD), když na krátko lehce překonala směnný kurz nad 1,10 USD za EUR.

gold-investment FXG

Zlato dosáhlo nejvyšší ceny za posledního půl roku

Úterý 28. listopadu

V průběhu evropského úterního rána dne 28.listopadu letošního roku 2023 cena investičního zlata v rámci komoditních obchodů na burze COMEX (Commodities Exchange Centre) dosáhla na hodnotu ve výši 2.018,20 USD za trojskou unci. Tato dosažená cena tak dle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností představuje novodobou nejvyšší cenu za posledních více jak 6 měsíců, kdy 16. května roku 2023 bylo na komoditním trhu dosaženo ceny ve výši 2.014,12 USD za trojskou unci. Následně v průběhu úterního dopoledne 28.11.2023 cena investičního zlata mírně klesla.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 27. listopadu

V průběhu evropského pondělní dopoledne dne 27.listopadu letošního roku 2024 se v rámci forexových obchodů devizového trhu se obdobně jako v závěru minulého týdne pohybovala směnná hodnota jednotné evropské měny euro (EUR) vůči amerického dolaru v obchodním trendu býčího trhu a americký dolar vůči euru nadále oslaboval. Americký dolar tak v začátku nového týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2023 jako 48.v pořadí oslabil vyjma EUR také i vůči britské libře (GBP), ale i vůči japonskému jenu (JPY).

2479

Americký dolar začal být defenzivní

Pátek 24. listopadu

Podle aktuálního sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy devizového trhu v průběhu začátku pátečního dne 24.listopadu letošního roku 2023 je chování směnné hodnoty amerického dolaru (USD) defenzivní, protože finanční trh zvažuje výhled ohledně amerických úrokových sazeb, uvádějí tito finanční odborníci. Mezitím jednotná evropská měna euro (EUR) drželo přes noc ze čtvrtka na pátek 24.11.2023 , kdy tato měna EUR vůči USD vytvářela zisky, protože údaje naznačovaly, že pokles v eurozóně se může zmírnit.

Oil barel 2 FX24

Cena ropy signalizuje medvědí výhled

Čtvrtek 23. listopadu

V dosavadním průběhu čtvrtečního obchodního dne 23.listopadu letošního roku 2023 ceny ropy na světovém komoditním trhu zpočátku klesly o 1 % své předchozí denní ceny a v průběhu evropského rána a začátku dopoledne se tato ztráta prozatím již neprohlubovala a došlo k jejímu mírnému snížení. Nicméně současný obchodní trend komoditních obchodů s ropou udává trend medvědího trhu a dle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy komoditního trhu lze očekávat pokračující medvědí výhled cen ropy.

FED min FX24

Minutovník FEDu neuvedl nic o snižování sazeb

Středa 22. listopadu

Pravidelně zveřejňovaný podrobný zápis ze zasedání centrálních bankéřů USA označovaný jako „minutovník“ Federal Reserve System (FED), který je reportován vždy tři týdnu po posledním zasedání Federálního výboru pro volný trh FOMC (Fedral Open Market Committee) byl tentokrát aktuálně zveřejněn ve středu 21.11.2023. Ovšem podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na finanční stratégy investičních bank tento poslední zápis ze zasedání FOMC FED neobsahuje žádné informace o možném snížení úrokových sazeb, ba naopak vyjadřuje velmi malou chuť členů FOMC v nejbližší době sazby snížit.

BTC FB

Bitcoin stále udržuje relativně vysokou směnnou hodnotu

Úterý 21. listopadu

Stávající cena nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) v tomto 47.týdnu roku 2023 stále vykazuje novodobé rekordní hodnoty. Momentální mírnější pokles své ceny této kryptoměny BTC s nejvyšší tržní kapitalizaci ovšem i tak udržuje směnný kurz vůči americkému dolaru (USD) nad 37.000 USD za BTC. Tento zmiňovaný kurz BTC vůči USD podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy trhu s digitálními měnami představuje nejvyšší směnnou hodnotu BTC v letošním roce 2023.