Aktuální predikce ceny BTC udává hodnotu 65.000 USD

Úterý 2. července

BTC FB

Podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy krypto trhu je aktuální výhled ceny nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) stanovena pro krátkodobý investiční horizont na hodnotu ve výši 65.000 amerických dolarů (USD) za jeden Bitcoin. Tato predikce ceny vychází z předpokladu snížení úrokových sazeb v USA a to na zářijovém zasedání Federálního výboru pro volný trh centrální banky Spojených států FED. Na základě investorského sentimentu během letních měsíců pak stratégové předpokládají snížení hodnoty USD a vyšší poptávku po BTC a s tím spojené zvýšení ceny.

Aktuálně v průběhu úterního evropského dopoledne dne 2.7.2024, zhruba v čase 9:45 CET se tato nejrozšířenější a nejhodnotnější virtuální měna Bitcoin (BTC) obchodovala na trhu digitálních měn COINBASE na hodnotě ve výši 62.526,50 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o – 1,22 % své ceny vůči USD. Tento obchodní den tak cena Bitcoinu při otevření trhu byla na hodnotě ve výši 63.163,75 USD za BTC a následně vzrostla na svoji dosavadní  maximální denní cenu ve výši 63.358,39 USD za BTC, avšak následně zamířila směrem dolů a dosavadní nejnižší denní pokles se  zastavil na hodnotě ve výši 62.490,00 USD za BTC. Podle analytiků makléřských společností v napojení na stratégy krypto trhu je aktuálním otočným bodem cenová hranice ve výši 62.755 USD za BTC. V současnosti tak Bitcoin čelí okamžitému odporu na cenové hranici ve výši 63.881 USD za BTC s predikcí růstu se pak tato hranice posouvá na hodnoty ve výši 64.735 a 65.589 USD za BTC.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování Bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Momentální úrovně podpory, které jsou klíčové pro sledování obchodního trendu této virtuální měny tak jsou s okamžitou podporou na hodnotě ceny BTC ve výši 61.829 USD za BTC. Další podpora ceny BTC dle těchto odborníků se nachází na hodnotách ve výši  60.695 a 59.901 USD za BTC, což již jsou oblasti ceny, které by mohly stabilizovat Bitcoin /BTC). Dále pak ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky trhu digitálních měn uvádějí, že technické indikátory cenového vývoje BTC nabízejí býčí signál s indexem relativní síly (RSI) na 60-ti bodech, což naznačuje zdravou vzestupnou dynamiku. Ostatní technické parametry vývoje ceny BTC pak uvádějí, že 50-ti denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) činí 62 140 USD, což posiluje trend nad bodem otáčení. Pokud by se však Bitcoin dostal pod 62.000 USD, mohlo by to vyvolat významný prodejní trend, což naznačuje posun v náladě na trhu. Nicméně v tomto ohledu jsou stratégové spíše optimističtí a předpokládají vzrůstající charakter ceny BTC s dosavadní cílovou cenu jeho růstu k hranici své ceny ve výši 65.000 USD za BTC v krátkodobém investičním horizontu.