Bitcoin v poklesu ceny a trh očekává dynamický růst

Úterý 14. května

BTC a USD FX24

Bitcoin (BTC), coby nejrozšířenější virtuální měna v průběhu evropského úterního rána a následujícího dopoledne dne 14. května letošního roku 2024 setrvávala v poklesu své ceny v porovnání s předcházející pondělní svojí cenou dne 13.5.2024. Pokles je z velké části způsoben jestřábími komentáři centrální banky USA Federálního rezervního systému (FED) a spekulacemi, že FED může odložit své plány na uvolňování, což vede investory k bezpečnějším aktivům uprostřed ekonomické nejistoty. To posílilo americký dolar (USD), což přispělo ke ztrátám Bitcoinu, uvádějí analytici krypto trhu.

Aktuálně v průběhu evropského úterního dopoledne dne 14. května letošního roku 2024, zhruba v čase 9:55 CET se směnná hodnota Bitcoinu (BTC) vůči americkému dolaru (USD pohybovala na trhu digitálních měn COINBASE ve vzájemném směnném kurzu ve výši 61.913,75 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o – 1,77 % kurzu vůči USD. Tento den 14.5.2024 trh s BTC otevřel na kurzu ve výši 63.114,00 BTC za USD a následně se cena Bitcoinu pohybovala na doposud nejnižší úrovni své ceny ve výši 61.380,50 USD za BTC. Naopak nejvyšší denní ceny doposud tak BTC dosáhl na hodnotě ve výši 63.190,85 USD za BTC. Krátkodobé predikce ceny BTC pak udávají neutrální obchodní trend až spíše mírněji medvědí s tím, že bod odporu BTC byl analytiky stanoven na hodnotu ve výši 63.824 USD za BTC jako bod, který musí BTC překonat, aby zaznamenal dynamický růst. Naopak při pokračujícím poklesu BTC byl analytiky stanoven bod podpory ve výši 60.185 USD za BTC a v případě prolomení je další podpora až ve výši 58.812 USD za BTC, uvádějí analytici.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování Bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním.