Cena Bitcoinu po poklesu vzrostla

Středa 19. června

BTC a USD FX24

Investoři, obchodníci a ostatní drobní účastníci trhu s virtuálními měnami v průběhu evropského středečního rána dne 19. června letošního roku 2024 zaznamenali dynamický růst ceny nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC). Tato virtuální měna, jejíž tržní kapitalizace se pohybuje okolo hodnoty ve výši 1,3 bilionu amerických dolarů (USD) po svém předchozím silnějším poklesu nyní udává trend dynamičtějšího růstu své ceny. V této souvislosti pak finanční stratégové krypto trhu uvádějí, že současný téměř denní dvou procentní nárůst ceny předznamenává možný potenciál tak zvaného odlepení se od cenového dna.

Aktuálně v průběhu středečního evropského dopoledne dne 19.6.2024, zhruba v čase 9:09 CET se Bitcoin (BTC) na trhu digitálních měn COINBASE obchodoval ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 65.622,50 USD za BTC s dosavadním růstem BTC o + 1,98 % kurzu vůči USD. Tento uváděný obchodní den BTC otevřel svoji pozici denního obchodování na hodnotě kurzu ve výši 64.366,10 USD za BTC a následně se na tomto trhu COINBASE pohyboval v rozpětí od své nejnižší denní ceny ve výši 64.174,00 USD za BTC až po dosavadní denní nejvyšší cenu ve výši 65.702,25 USD za BTC. Podle vyjádření finančních stratégů krypto trhu v napojení na analytiky makléřských společností lze tak usuzovat, že BTC již dosáhl svého cenového dna a nyní nastal tak zvaně správný čas pro další nákup této virtuální měny. Tomuto trendu tak odpovídá současná situace na krypto trhu s Bitcoiny, kde se zvýšila poptávka po BTC a s tím i trh zaznamenává růst jeho ceny, uvádějí ekonomičtí zpravodajové.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování Bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Současná predikce ceny Bitcoinu podle těchto ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností vychází jednak z investorského sentimentu v propojení se směnnou hodnotou amerického dolaru a také z dat technické analýzy vývoje ceny BTC na trhu digitálních měn. Aktuální síla amerického dolaru (USD), který již v současnosti s části ovlivňuje cenu BTC byla v uvedeném dni a čase dle dolarového indexu DXY (US Dollar Curency Index) na bodovém stavu ve výši 105,30 USD bodů s dosavadním denním růstem o + 0,04 % bodové hodnoty dle tohoto indexu, kdy v porovnání se začátkem tohoto 25. týdne roku 2024 směnná hodnota USD poklesla. Data technické analýzy tak uvádějí, že BTC vykazuje známky trvalejšího dynamického růstu a analytici tak očekávají již v průběhu letních měsíců letošního roku 2024 nárůst ceny nad hodnotu 70.000 USD za BTC s výhledem růstu ceny, kdy na začátku příštího roku 2025 podle střízlivých odhadů by cena BTC mohla překročit cenovou hranici nad 80.000 USD za BTC.