Investoři očekávají pozitivní zlom při obchodování kryptoměn

Úterý 3. prosince

BTC a others FX24

Podle předních analytiků makléřských společností a finančních stratégů trhu s virtuálními měnami lze očekávat již brzy vysoce pozitivní změnu a nárůst směnných hodnot jednotlivých kryptoměn a zejména pak virtuální měny Bitcoin (BTC). Aktuálně však cena jednoho Bitcoinu BTC na trhu virtuálních měn Coinbase se v průběhu úterního evropského rána dne 3.12.2019, zhruba v čase 6:46 CET pohybovala ve výši 7,291,23 USD za BTC s dosavadním denním poklesem o – 0,53 % své předchozí směnné hodnoty vůči americkému dolaru (USD).

Tak zvaný útěk nad 10 000 USD za BTC by byl pěkným dlouhodobým pozitivním katalyzátorem v grafu, ale v současné době se díváme na možné zhroucení. Bitcoin je dlouhodobá investice se spoustou příslibů z technického hlediska, říká Katie Stockton, zakladatelka a manažerka společnosti Fairlead Strategies LLC.  Manažerka Stockton doporučuje sledovat krátkodobou cenovou akci a určit, zda se jedná o potvrzené zhroucení nebo býčí shakeout. Od léta klesl bitcoin asi o 50%, ale  pokud se na to podíváte z dlouhodobějšího pohledu za poslední rok, je to vlastně nahoru a několika příštích týdnů bude pro bitcoiny zlomovým bodem, říká Katie Stocktonová, zakladatelka a vedoucí partnerka společnosti Fairlead Strategies LLC.

 

Bitcoin je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto.

 

Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů. Od roku 2011 se o Bitcoinu, ekonomice, možnostech a důsledcích této měny pořádají konference po celém světě. V září roku 2012 vznikla nezisková společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu, sledováním hrozeb a případné vylepšování protokolů, zajišťování konferencí a o propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce, v síti totiž vždy rozhoduje většina. V roce 2014 začala sponzorské dary v Bitcoinech přijímat nezisková organizace Apache Software Foundation.

 

Podle finančních stratégů a analytiků makléřských společností stále trh s kryptoměnami a zejména s Bitcoinem (BTC) představuje jednu z nejatraktivnějších investičních příležitostí pro neskutečně rychlou tvorbu zisku, ale rovněž tak i ztráty při současném stavu na globálním finančním trhu. Vzhledem k tomu, že trh kryptoměn včetně BTC není nikým regulován resp.žádnou oficiální finanční autoritou v podobě centrální banky či komise je zde značný prostor pro skutečnou volnou cenotvorbu na základě aktuální poptávky a nabídky což láká stále čím dál tím více investorů. Tito odborníci včetně manažerky Stockton očekávají, že akcie v globálním rozměru budou i nadále klesat a to výrazně pod svůj 200denní klouzavý průměr, nebo dosáhnou tzv. přeprodaného stavu. 

 

Podle japonského modelu s názvem Ichimoku tak experti na trh s virtuálními měnami vidí podporu pro Bitcoin na hranici směnné hodnoty vůči USD v rozmezí přibližně okolo kurzu 6100 USD za BTC, což podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů trhu s virtuálními měnami představuje klíčovou úroveň pro zachování uptrendu, který byl zaveden letos. Na druhé straně spíše předpokládají optimistický vývoj a jako horní hranici možného posílení tak uvádějí potencionálně možný nárůst o dalších až 4200 USD za BTC oproti stávajícímu stavu směnné hodnoty virtuální měny Bitcoin (BTC), což odpovídá původním predikcím o možném opětovném překonání vzájemného směnného kurzu nad hranici 10.000 USD za BTC.