Investoři posunuli cenu zlata na nové rozmezí

Středa 10. července

Gold a FED FX24

Obchodování se zlatem na komoditním trhu v průběhu měsíce června letošního roku 2019 způsobilo významný průlom v jeho ceně, která výraznějším způsobem vzrostla. Vlivem makroekonomických aktiv spolu s globálním geopolitickým vývojem se komodita zlata jako finanční nástroj opět dostal do zvýšeného zájmu investorů. Aktuálně v průběhu evropského středečního rána dne 10.7.2019, zhruba v čase 7:59 CET se cena zlata pohybovala na hodnotě ve výši 1.395,30 USD za trojskou unci s dosavadním denním poklesem o – 0,37 % své ceny.

Cena zlata díky významnému posunu své ceny na základě zvýšeného zájmu investorů tak dle sdělení ekonomických zpravodajů vytvořilo nové rozmezí své aktuální ceny a to od pevné spodní hranice své podporované ceny ve výši 1.350 USD za trojskou unci až do výše své horní hranice ceny na hodnotě 1.440 USD za trojskou unci. Cena zlata tak dle výhledu analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank se bude držet blízko hodnoty své ceny ve výši 1.400 USD za trojskou unci s tím, že tito odborníci spíše předpokládají v krátkodobém investičním horizontu mírnější růst ceny zlata nad tuto hranici 1.400 USD za trojskou unci. Tomuto předpokladu analytiků odpovídá i dnešní maximální denní cena, která prozatím dne 10.7.2019 dosáhla na hodnotu ve výši 1.400,30 USD za trojskou unci.

 

Veškeré budoucí potenciální pohyby ceny zlata budou záviset na makroekonomických datech, centrálních bankách a také na geopolitických a obchodních politikách USA. „Kombinace holubičích závazků globálních centrálních bank na pozadí stále více nepředvídatelného a komplexního obchodu a geopolitiky a měkčího růstu (zejména ve výrobním sektoru) zajistila 1,350 USD na novou tvrdou podlahu, dále vzhůru (tj. prostřednictvím: Strop 1,440 USD) je nyní stále více závislý na politice USA / geopolitice a obchodu, kromě údajů, zejména pokud se větší investor ve všeobecném sektoru hlásí ke strukturálnímu dlouhému zlatému příběhu, “ vysvětlil analytik společnosti Scotiabank Nicky Shiels. Společnost Scotiabank v současné době předpokládá snížení sazeb o 25 bazických bodů  centrální bankou USA – Federal Reserve System (FED) během červencového zasedání letošního roku 2019.

 

„Fed bude pravděpodobně i nadále snižovat na červencovém FOMC, ledaže by existovala formální obchodní dohoda (nyní velmi nepravděpodobná před červencem) a inflační metriky se dramaticky zlepší (také nepravděpodobné). Je to pro ně malé „náklady“, které by mohly následovat s 25bp pojistným škrtem, “ sdělil Shiels. Dále pak tento analytik ve spojitosti s obchodní politikou Spojených států amerických uvedl : „USA a Čína jsou stále daleko od hlavních strukturálních problémů (od tarifů na zboží, přes národní bezpečnost až po IP), kde chce Čína ústupky (odstranění současných sazeb je první„ požadavek “), pokud je pravděpodobný trvalý obchod. (Multilaterální) globální obchod je přepracován do několika bilaterálních obchodních dohod, neboť hrozba populismu rozšiřuje svůj dosah, což činí kolektivní akci (v souvislosti s globální recesí) nepravděpodobnou, “řekl Shiels.