Predikce stabilní ceny Bitcoinu byla prozatím stanovena na 35.000 USD

Úterý 7. listopadu

BTC on keyboard

Podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností obchodujících s kryptoměnami a finančních stratégů trhu s virtuálními měnami je aktuální predikce ceny nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) v 45.týdnu roku 2023 těmito odborníky stanovena na 35.000 USD za BTC. Trh s digitálními měnami se neustále vyvíjí a Bitcoin (BTC) tak čelí nové řadě výzev a doporučení, když v průběhu evropského úterního odpoledne 7.11.2023, zhruba v čase 13:48 CET se BTC obchodoval na trhu Coinbase na hodnotě ve výši 34.752,75 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o – 0,80 % kurzu vůči USD.

Od listopadu letošního roku 2023 zažívá Bitcoin (BTC) výrazný nárůst nevyřízených transakcí a poplatků. Od 15. Září 2023, které znamenalo konec období snížené aktivity, se v bitcoinovém mempoolu nashromáždilo přes 157 000 nepotvrzených transakcí, přičemž poplatky za transakce s vysokou prioritou se vyšplhaly na 3,38 USD. Tento nárůst přetížení je z velké části přisuzován znovuobnovení nápisů Ordinal, které 4. listopadu zpracovaly téměř 700 000 transakcí, což z něj činí jeden z nejrušnějších dnů na trhu s Bitcoiny. Následný příliv více než 800 000 transakcí během pouhých dvou dnů prohloubil nevyřízené mempooly a zvýšil tak transakční náklady. Pohyb BTC na trhu je v současnosti laterální a pohybuje se kolem kritického bodu do 34 990 USD, což je pro denní obchodníky značný zájem. Bezprostřední překážka pro cenu leží kolem 35 360 USD, což je úroveň, která v poslední době zaznamenala značnou obchodní aktivitu. Úspěšný pohyb za tento bod by mohl připravit půdu pro přístup k vyšším úrovním na přibližně 36 051 USD za BTC, po nichž bude následovat 37 018 USD za BTC, uvádějí finanční stratégové kryptotrhu.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním.