Směnná hodnota Bitcoinu v dalším poklesu

Úterý 17. prosince

BTC FX24

Vývoj trhu digitálních měn a zejména pak obchodování s virtuální měnou Bitcoin je v poslední době ve znamení pokračujícího poklesu směnné hodnoty této kryptoměny. Aktuálně v průběhu úterného evropského poledne dne 17.prosince 2019, zhruba v čase 12:33 CET se viruální měna Bitcoin (BTC) obchodovala na burze digitální měn Coinbase vůči americkému dolaru (USD) ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 6.880,29 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o – 0,144 % kurzu vůči USD.

Bitcoin je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto.

 

Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů. Od roku 2011 se o Bitcoinu, ekonomice, možnostech a důsledcích této měny pořádají konference po celém světě. V září roku 2012 vznikla nezisková společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu, sledováním hrozeb a případné vylepšování protokolů, zajišťování konferencí a o propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce, v síti totiž vždy rozhoduje většina. V roce 2014 začala sponzorské dary v Bitcoinech přijímat nezisková organizace Apache Software Foundation.

 

Podle finančních stratégů a analytiků makléřských společností stále trh s kryptoměnami a zejména s Bitcoinem (BTC) představuje jednu z nejatraktivnějších investičních příležitostí pro neskutečně rychlou tvorbu zisku, ale rovněž tak i ztráty při současném stavu na globálním finančním trhu. Vzhledem k tomu, že trh kryptoměn včetně BTC není nikým regulován resp.žádnou oficiální finanční autoritou v podobě centrální banky či komise je zde značný prostor pro skutečnou volnou cenotvorbu na základě aktuální poptávky a nabídky což láká stále čím dál tím více investorů. dle japonského modelu s názvem Ichimoku tak experti na trh s virtuálními měnami vidí podporu pro Bitcoin na hranici směnné hodnoty vůči USD v rozmezí přibližně okolo kurzu 6100 USD za BTC, což podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů trhu s virtuálními měnami představuje klíčovou úroveň pro zachování uptrendu, který byl zaveden letos.