Společnost PayPal Holdings, Inc. zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2018

Pátek 8. února

PYPL FX24

Společnost Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL) zveřejnila hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2018, ve kterém zaznamenala silný nárůst tržeb. Společnost v porovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku zaznamenala nárůst celkového obratu o 12,8% na hodnotu 4,226 miliardy USD. Po odečtení všech nákladů společnost zaznamenala čistý zisk v hodnotě 824 milionů USD s meziročním nárůstem o 23 procent svého zisku.

Společnost Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL) v hospodářských výsledcích za celý rok 2018 také zaznamenala v meziročním porovnání nárůst celkového obratu o 18%, provozní zisk s nárůstem o 3,1 % a čistý zisk s meziročním nárůstem o 14,6% svého čistého zisku. Tyto skutečnosti zaujaly jak soukromé investory tak i nadnárodní investiční korporace jednak pro nákup akcií , ale zároveň zvýšily tak obecně zájem obchodníků o právě o tyto akcie společnosti Paypal Holdings, Inc., kdy cena akcie (NASDAQ-PYPL)  obchodního dne 7. února 2019 byla na hodnotě 92,85 USD za akcii s tím, že tento akciový titul v ročním porovnání zvýšil svoji cenu o + 20,19 % předchozí hodnoty za posledních 52 týdnů.

Společnost Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL)  byla založena v prosinci roku 1998 a její sídlo je v San Jose, v Kalifornii v USA. Společnost nabízí a umožňuje digitální a mobilní formu internetové platby ve prospěch spotřebitelů a obchodníků po celém světě. PayPal je internetový platební systém, který umožňuje přesuny peněz mezi účty PayPalu, které jsou identifikovány e-mailovými adresami. Každý účet je propojen s jednou nebo více platebními kartami. Platební karta (např. VISA nebo MasterCard) musí mít povolené internetové platby. Společnost umožňuje podnikům všech velikostí přijímat platby od obchodníka  z webových stránek, ale také z mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety.  Spotřebitel může financovat nákup prostřednictvím bankovního účtu, úvěrového účtu PayPal  a také  kreditní či debetní  kartou. Finanční produkty společnosti  PayPal, jako jsou Venmo a Xoom umožňují  přátelům a rodinám převody finančních prostředků mezi sebou, včetně plateb do zahraničí.

Společnost také nedávno koupila švédskou společnost iZettle v celkové hodnotě 2,2 miliardy USD. Tato společnost je poskytovatelem finančních služeb a díky této akvizici si společnost Paypal Holdings, Inc. rozšířila nabídku digitálních platebních služeb do tisíců kamenných obchodů v Evropě a Latinské Americe. Společnost také rozšířila své partnerské podnikání se společnosti  Visa Inc. do asijsko-pacifické oblasti. Tato spolupráce umožnuje uživatelům PayPal a Visa karet zvolit si nejpohodlnější způsob placení. Generální ředitel společnosti Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL), pan Jim Magats nedávno prohlásil, že společnost se bude dále rozšiřovat, což akvizice společnosti iZettle podvrzuje. Expanze společnosti do budoucna přinese další nárůst tržeb. Společnost Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL) za fiskální rok 2018 utržila celkový obrat v hodnotě 15,451 miliard USD s provozním ziskem 2,194 miliard USD. Po odečtení veškerých nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 2,057 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou 43,332 miliard USD s vlastním kapitálem 15,386 miliard USD. Společnost zaměstnává 18.700 kmenových pracovníků.

Akcie společnosti  Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL) se staly aktuálně velice oblíbené pro nákup u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky zveřejněným hospodářským výsledkům za 4Q a celý rok 2018, ale také díky odkoupení švédské společnosti iZettle a rozšíření partnerského podnikání se společnosti  Visa Inc. do asijsko-pacifické oblasti. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávají v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kde byla stanovena průměrná cílová cena na hodnotu 98,25 USD za akcii. Neustále rostoucí zájem spotřebitelů a rostoucí tržby z e-commerce prodejů podle finančních stratégů plně podporují pozitivní výhled společnosti Paypal Holdings,Inc.(NASDAQ-PYPL)  a lze očekávat obchodní trend růstu ceny této akcie.