Aktuality

Gold a FED FX24

Stratégové očekávají další růst ceny zlata

Pátek 26. června

V současnosti, jak uvádějí ekonomičtí zpravodajové komodita zlata tak zvaně flirtuje s dosažením ceny ve výši 1.800 USD za trojskou unci a to dle analytiků makléřských společností již prý brzy. Nicméně finanční stratégové investičních bank uvádějí, že je již v počátku velké rally se zlatem, kdy jeho cena může dosáhnout k 2.000 USD za trojskou unci. Aktuálně v průběhu evropského pátečního rána dne 26.6.2020, zhruba v čase 7:22 CET se investiční zlato obchodovalo na komoditním trhu COMEX na hodnotě ve výši 1.768,50 USD za trojskou unci s dosavadním denním poklesem o – 0,12 % své ceny.

CNB FX24 own II

Česká koruna po zasedání ČNB mírně oslabila

Čtvrtek 25. června

Zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB), které proběhlo ve středu 24.června 2020 dle očekávání analytiků ponechalo stávající bankovní sazby beze změny a tak dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,25 % p.a., diskontní sazba na 0,05 % p.a. a lombardní sazba na 1 % p.a.. Devizový trh na tuto skutečnost téměř nezareagoval a spíše vlivem jiných faktorů jako výhled Ministerstva financí o vyšším ekonomickém propadu následně snížil směnnou hodnotu české koruny (CZK) vůči jednotné evropské měně euro (EUR) a zejména pak vůči americkému dolaru (USD).

157

Jednotná evropská měna euro stále posiluje

Středa 24. června

Investoři mezinárodního devizového trhu velmi citlivě v rámci svých forexových obchodů s jednotlivými měnami reagují na informační podněty, které se vývoje měny dané země či regionu dotýkají. Takto v poslední dnech zareagovali investoři i na podněty ohledně predikce ekonomického vývoje v Evropě, kdy je předpoklad oživení ekonomiky a jednotná evropská měna euro (EUR) tak posílila a zejména pak vůči americkému dolaru (USD), který je momentálně v celkovém globálním útlumu růstu své směnné hodnoty vůči ostatním měnám a v posledních dnech výrazněji poklesl vůči EUR.

War USA and EU

Dojde až na obchodní válku USA a EU ?

Úterý 23. června

Vzájemný jak politický tak zejména obchodní vztah mezi Spojenými státy americkými (USA) a společenstvím většiny evropských zemí Evropskou unií (EU) reprezentovaný jejich vrcholnými politiky a představiteli hospodářské sféry je přinejmenším silně nezodpovědný, uvádějí světoví ekonomičtí zpravodajové. Zejména pak ekonomové zmiňují problematické okruhy otázek ohledně digitální daně, cla a další poplatky za dovoz či vývoz aut a potravin. Podle ekonomického redaktora listu The Financial Times pana Wolfganga Münchau se tak schyluje k obchodní válce mezi USA a EU.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 22. června

V novém obchodním týdnu, který je označován v kalendáři letošního roku 2020 jako 26.v pořadí investoři mimo jiné očekávají následující události, které mohou ovlivnit stávající obchodní trend, který v průběhu pondělního evropského rána dne 22.června 2020, zhruba v čase 7:04 CET na devizovém trhu udržuje jednotnou evropskou měnu euro (EUR) v postavení posilující vzájemné směnné hodnoty vůči americkému dolaru (USD) a to v kurzu ve výši 1,1202 USD za EUR s dosavadním denním posílením EUR o + 0,24 % kurzu vůči USD.

Ropa CZ

Důvěra investorů při obchodování s ropou se zvýšila

Pátek 19. června

Ceny ropy během začátku posledního obchodního dne tohoto týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2020 jako 25. v pořadí a to pátku 19.6.2020 se na komoditním trhu zvýšily. Podle ekonomických zpravodajů v návaznosti na finanční stratégy investičních bank je současný obchodní trend býčího trhu důsledkem opětovné investorské důvěry v snižování produkce těžby surové ropy a zachování poptávky po ropě, alespoň v přibližném objemu jako před vypuknutím celosvětové koronakrize. Na základě těchto skutečností již během čtvrtka 18.6.2020 pak vzrostla cena ropy WTI zhruba okolo 2 procent.

BTC FB

Bitcoin již brzy opět v býčím trendu

Čtvrtek 18. června

Kryptoměna Bitcoin (BTC) se v současnosti již konsoliduje a míří k tak zvanému vzestupnému trojúhelníku, míní většina analytiků trhu virtuálních měn. V letošním roce 2020 i přes koronavirovou krizi se virtuální měna Bitcoin ukázala jako docela silná a spolu s investičním zlatem tak tvoří opravdu bezpečné útočiště investic v 21.století, uvádějí odborníci na virtuální měnu. Aktuálně v průběhu čtvrtečního evropského rána dne 18.6.2020, zhruba v čase 6:27 CET se měnový pár BTC/USD obchodoval na burze digitálních měn Coinbase ve výši 9,405,46 USD za BTC s dosavadním denním poklesem o – 0,32 % kurzu vůči USD.

USD FX24

Americký dolar údajně směřuje ke svému konci

Středa 17. června

Podle vyjádření části odborníků na finanční trhy a zejména pak podle experta devizových trhů s orientací na asijský finanční trh pana Stephena Roacha je tak zvaná zlatá éra amerického dolaru (USD) již u konce a tento odborník nyní varuje před nevyhnutelným pádem této světové rezervní měny a primární komoditní měny globálního komoditního trhu. Toto tvrzení je pak podpořeno současným stavem směnné hodnoty amerického dolaru dle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index), který porovnává směnnou hodnotu USD s další šesticí hlavních světových měn a v posledních několika dnech se propadl zhruba o 4 USD body.

58377_US-New-York

Korporátní dluhopisy začíná nakupovat i FED

Úterý 16. června

Centrální banka Spojených států amerických FED (Federal Reserve System) v pondělí dne 15.června 2020 oznámila, že začíná nakupovat i privátní firemní dluhopisy, které finanční svět označuje jako korporátní dluhopisy. Doposud tak FED se účastnil nákupu finančních nástrojů primárního dluhopisového trhu prostřednictvím tzv.ETF fondů, ve kterých sice korporátní dluhopisy zahrnuty byly, ale nejednalo se o přímo kreditní podporu soukromého sektoru. Podle finančních stratégů tento krok může souviset se záměrem FEDu zavést v krátké budoucnosti i negativní úrokovou sazbu.