Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 26. září

finance výhled FX24

V začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2022 jako 39. v pořadí se na devizovém trhu opět zvýšila směnná hodnota amerického dolaru (USD), jejíž výše dle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index) dosáhla v průběhu pondělního evropského dopoledne 26.9.2022, zhruba v čase 10:09 CET výše bodového stavu 113,31 USD bodů s dosavadním denním posílením o + 0,10 % bodové hodnoty. Tento stav dle analytiků je výrazně podpořen trendem zvyšování úrokových sazeb v USA, které dle komentářů FEDu není ještě konečné.

Na základě nejen těchto skutečností se pak v uváděném dni a čase obchodoval globální měnový pár EUR/USD ve vzájemném směném kurzu ve výši 0,968 USD za EUR s dosavadním denním pokračujícím poklesem EUR o – 0,62 % kurzu vůči USD. Investoři tak mimo jiné v tomto 39.týdnu roku 2022 očekávají následující události :

 

Objednávky trvanlivého zboží v USA - měsíční

Měsíční objednávky trvanlivého zboží odrážejí hodnotu objednávek přijatých výrobci zboží dlouhodobé spotřeby v daném měsíci ve srovnání s předchozím. Výroba dopravního průmyslu je z výpočtu vyloučena. Vývoj indexu umožňuje krátkodobé prognózy budoucích objemů výroby. Růst hodnoty může mít pozitivní vliv na dolarové kotace. Informace bude zveřejněna v úterý 27. 09. 2022 ve 14:30 CET a očekává se nárůst o 0,1% oproti minulému měsíci.

 

CCI Index spotřebitelské důvěry v USA – měsíční

Index spotřebitelské důvěry ukazuje míru důvěry spotřebitelů ve stabilitu ekonomiky země. Je určen k vyhodnocení relativního finančního stavu, kupní síly a důvěry průměrného spotřebitele. Růst indikátoru předpokládá zvýšení spotřebitelských výdajů. Data tohoto indexu budou zveřejněna v úterý 27.09.2022 v 16:00 CET. Podle analytických odhadů se očekává nárust z 103,2 na 104 bodů.

 

Projev Jeroma Powella

Jerome Powell je Guvernérem FEDu od roku 2018 do roku 2028. Volatilita se často projevuje během jeho projevů, když se obchodníci pokoušejí rozluštit stopy úrokových sazeb. Jako vedoucí centrální banky, která kontroluje krátkodobé úrokové sazby, má větší vliv na hodnotu měny národa než kterákoli jiná osoba. Obchodníci zkoumají jeho veřejné závazky, protože jsou často používány k odhalování jemných stop ohledně budoucí měnové politiky. Jedná se o projev v rámci účasti na virtuální panelové diskusi týkající se digitálních měn na fóru francouzské centrální banky v Paříži, který proběhne v úterý 27.09.2022 od 13:30 CET.

 

Prodeje nových nemovitostí v USA

Ukazatel prodeje nových nemovitostí odráží hodnoty tržeb z čerstvě postavených rodinných domů v USA. Používá se pro měření podmínek trhu s bydlením v USA. Růst indexu může mít pozitivní vliv na dolarové kotace. Data tohoto indexu budou zveřejněna v úterý 27. 09. 2022 v 16:00 CET, přičemž se předpokládá hodnota 500K.

 

Hrubý domácí produkt (HDP) v USA - kvartální

Tato data jsou měřítkem celkové hodnoty zboží a služeb vyprodukovaných v USA. HDP je nejkomplexnějším ukazatelem ekonomického výkonu a poskytuje klíčový náhled na hnací síly ekonomiky. Tyto údaje budou zveřejněny ve čtvrtek 29. 09. 2022 ve 14:30 CET. Podle ekonomických zpravodajů v návaznosti na ekonomické analytiky se předpokládá pokles o 0,6%.