Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 12. února

finance výhled FX24

Začátek nového týdne, který je označován v kalendáři letošního roku jako sedmý v pořadí je prozatím v obchodním trendu posilujícího amerického dolaru (USD). V průběhu evropského pondělního poledne dne 12.2.2024, zhruba v čase 12:15 CET vzrostla směnná hodnota USD měřená dolarovým indexem DXY na hodnotu ve výši 104,14 USD bodů s dosavadním denním růstem o + 0,02 % bodové hodnoty dle tohoto indexu. Globální měnový pár EUR/USD se v uvedeném dni a čase obchodoval v rámci forexovýxch operací ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,077 USD za EUR s dosavadním denním růstem USD o + 0,13 % kurzu vůči EUR.

Investoři, obchodníci a ostatní účastníci finančních trhů v tomto 7.týdnu roku 2024 mimo jiné očšekávají následující události :

 

CPI Index spotřebitelských cen v USA - měsíční

Měsíční Index spotřebitelských cen odráží změny cen spotřebního zboží a služeb v daném měsíci ve srovnání s předchozím. Index ukazuje změny cen z pohledu spotřebitele. Index spotřebitelských cen charakterizuje inflační dynamiku. Jeho růst může mít pozitivní vliv na dolarové kotace. Hodnota indexu bude zveřejněna v úterý 13. 02. 2024 v 14:30 CET a očekává se nárůst jeho hodnoty o 0,3%.

 

Nezaměstnanost ve Velké Británii- měsíční

Míra nezaměstnanosti ukazuje počet nezaměstnaných osob v procentech populace v produktivním věku. Výpočet se provádí měsíčně. Nezaměstnaní jsou definováni jako osoby ve věku od 15 do 74 let, které nejsou v současné době zaměstnány, i když jsou k dispozici pro práci a aktivně ji hledají. Růst indikátoru může mít negativní vliv na kotace v librách. Údaje tohoto indexu budou zveřejněny v úterý 13. 02. 2024 ve 14:30 CET. Dle analytiků a investičních zpravodajů se očekává hodnota 4%.

 

Retailové tržby v USA - měsíční

Maloobchodní tržby odráží změnu maloobchodních platů v USA ve sledovaném měsíci ve srovnání s předchozím. Výpočet je upraven o inflaci. Index se často nazývá indikátor spotřebitelských výdajů a umožňuje zhodnocení inflace v zemi. Růst indikátoru může mít pozitivní vliv na kotace dolaru. Informace bude zveřejněna ve čtvrtek 15. 02. 2024 v 14:30 CET. Dle analytiků a investičních zpravodajů se očekává nárůst o 0,1%.

 

Stavební povolení v USA - měsíční

Stavební povolení uvádějí počet povolení k výstavbě nových zařízení, vydaných vládou nebo jiným regulačním orgánem pro daný měsíc ve srovnání s předchozím. Na základě tohoto ukazatele se předpovídá střednědobý stav trhu s nemovitostmi. Růst indexu může mít pozitivní vliv na dolarové kotace. Údaje tohoto indexu budou zveřejněny v pátek 16. 02. 2024 ve 14:30 CET. Dle analytiků a investičních zpravodajů se očekává hodnota 1,52M

 

Index Výrobních cen v USA - měsíční

Tato data jsou ukazují změny cen hotových výrobků a služeb prodaných výrobci. Jedná se o hlavní ukazatel spotřebitelské inflace – když výrobci účtuj více za své zboží a služby, přenáší se obvykle vyšší náklady na spotřebitele.  Tyto údaje budou zveřejněny v pátek 16. 02. 2024 v 14:30 CET. Dle analytiků a investičních zpravodajů se očekává nárůst o 0,1%.