Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 7. října

finance výhled FX24

Mezinárodní devizový trh – forexový trh v začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2019 jako již 41.týden v pořadí zaznamenal obchodní trend posilující jednotné evropské měny euro (EUR) vůči americkému dolaru (USD). Tento globální měnový pár EUR/USD se tak v průběhu evropského pondělního rána dne 7.října 2019, zhruba v čase 7:05 CET obchodoval ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,0981 USD za EUR s dosavadním denním růstem EUR o + 0,05 % kurzu vůči USD.

Investoři v tomto 41.týdnu roku 2019 mimo jiné očekávají následující události, které mohou ovlivnit obchodní trend globálního finančního trhu :

 

Index Výrobních cen v USA - měsíční

Tato data ukazují změny cen hotových výrobků a služeb prodaných výrobci. Jedná se o hlavní ukazatel spotřebitelské inflace – když výrobci účtuj více za své zboží a služby, přenáší se obvykle vyšší náklady na spotřebitele. Tyto údaje budou zveřejněny v úterý 8. 10. 2019 ve 14:30 CET a očekává se změna o 0,1% oproti minulým výsledkům.

 

FOMC meeting minutes

Ve středu 9. 10. 2019 cca ve 20:00 CET bude zveřejněn zápis ze schůze Federálního výboru pro volný trh konané před dvěma týdny. Zápis poskytuje podrobné informace o postoji FOMC k měnové politice, takže jej především obchodníci s měnami pečlivě zkoumají, zda existují vodítka ohledně výsledku budoucích rozhodnutí o úrokových sazbách

 

Hrubý domácí produkt v Británii

Tato data jsou měřítkem celkové hodnoty zboží a služeb vyprodukovaných ve Velké Británii. HDP je nejkomplexnějším ukazatelem ekonomického výkonu a poskytuje klíčový náhled na hnací síly ekonomiky. Tyto údaje budou zveřejněny ve čtvrtek 10. 10. 2019 v 10:30 CET a budou zveřejněny v časovém měřítku měsíčních, kvartálních a ročních změn hodnot HDP.

 

Výrobní produkce (manufacturing production) v Británii - měsíční

Manufacturing production odráží změnu v celkové hodnotě, inflací upravené, produkce výroby. Výroba představuje cca 80% celkové produkce a jelikož rychle reaguje na růst a pokles v obchodním cyklu a je v korelaci s podmínkami spotřebitele, jako je úroveň zaměstnanosti a změny mezd, jedná se o hlavní ukazatel ekonomického zdraví. Data tohoto indexu budou zveřejněna ve čtvrtek 10. 10. 2019 v 10:30 CET a očekává se pokles o 0,2% oproti předchozímu období.

 

CPI Index spotřebitelských cen v USA - měsíční

Měsíční Index spotřebitelských cen odráží změny cen spotřebního zboží a služeb v daném měsíci ve srovnání s předchozím. Index ukazuje změny cen z pohledu spotřebitele. Index spotřebitelských cen charakterizuje inflační dynamiku. Jeho růst může mít pozitivní vliv na eurové kotace. Hodnota indexu bude zveřejněna ve čtvrtek 10. 10. 2019 v 14:30 CET.