Aktuality

BTC a USD FX24

Jaká bude cena Bitcoinu v příštích letech ?

Čtvrtek 24. listopadu

Na tuto ve skrze až provokativní otázku s ohledem na současný stav trhu s kryptoměnami se snaží najít celá řada analytiků makléřských společností, finančních stratégů trhu s digitálními měnami a v neposlední řadě téměř každý obchodník a investor s virtuálními měnami. Podle včerejšího dne 23.11.2022 vyjádření inovační investorky paní Cathie Wood, zakladatelky a ředitelky společnosti pro správu Investic Ark Invest, by směnná hodnota nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) mohla do roku 2030 dosáhnout na kurz ve výši 1 milionu USD za 1 BTC.

GBP new

Britská libra mírně posílila svoji směnnou hodnotu

Středa 23. listopadu

V průběhu středečního evropského rána dne 23.listopadu roku 2022 domácí měna Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, britská libra (GBP) mírně posílila svoji směnnou hodnotu vůči ostatním světovým měnám a zejména pak vůči americkému dolaru (USD). Podle analytiků je tento pozitivní stav způsoben z velké části monetární politikou centrální banky Spojeného království (UK-Union Kingdom), Bank of England (BoE), která zvýšila úrokové sazby na výši tří procent, avšak Velká Británie zažívá i rekordní inflaci o objemu 11,1 procenta.

Euro znak FX24

Evropské trhy očekávají růst

Úterý 22. listopadu

Investoři nadále pečlivě sledují ekonomická data a vyhodnocují, jak by mohla ovlivnit trajektorii měnové politiky centrálních bank. Globální investoři se částečně již poučili z nedávných, nižších než očekávaných spotřebitelských a velkoobchodních inflačních rizik ve Spojených státech, což podnítilo sázky, že Federální rezervní systém bude muset zpomalit své agresivní zvyšování úrokových sazeb. V důsledku tohoto pak i došlo k výraznému poklesu směnné hodnoty amerického dolaru (USD), dle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 21. listopadu

Začátek nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2022 jako 47. v pořadí se během pondělního evropského rána vyvíjel na devizovém trhu v obchodním trendu opět posilujícího amerického dolaru (USD) po předchozím poklesu jeho směnné hodnoty. Podle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index) byla hodnota USD dne 21.11.2022, zhruba v čase 8:50 CET ve výši 107,51 USD bodů s dosavadním denním růstem o + 0,54 % bodové hodnoty dle tohoto indexu. Globální měnový pár EUR/USD se tak obchodoval v kurzu 1,026 USD za EUR s dosavadním denním poklesem EUR o – 0,59 % kurzu vůči USD.

Oil Arab FX24

Cena ropy by mohla dosáhnout 120 USD za barel

Středa 16. listopadu

Podle posledních zpráv analytiků zabývajících se obchodem s ropou vyplynulo, že současný stav energetické krize a ekonomické chování zemí vyspělých ekonomik, což mimo jiné i ukázal současný průběh jednání nejsilnějších zemí světa G 20, bude ropný trh čelit celé řadě globálních rizik. Jedním z hlavních rizik a to již brzy bude to, že evropský zákaz ruské ropy začne platit již v prosinci letošního roku 2022 a mohl by zhoršit již tak napjatý trh s energií. Na základě toho analytici predikují globální růst cen ropy, protože poptávka neklesá, ale zásoby se snižují.

CZD 20.08.21

Dluhopisový trh zaznamenává stále zvýšený zájem investorů

Úterý 15. listopadu

V současné době se značná část světa potýká z enormním nárůstem míry inflace a to jak v Severní Americe, zejména pak v USA a rovněž silnou inflační vlnou je zasažena i Evropa. Česká republika v tomto ohledu není výjimkou a podle posledních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) se sice tempo růstu zastavilo nicméně aktuální hodnoty jsou vysoké. Míra inflace v ČR tak za průběžné období měsíce října letošního roku 2022 v porovnání se stejným měsícem roku předcházejícího tj. s říjnem roku 2021 dosáhla nárůstu spotřebitelských cen o + 15,1 procenta.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 14. listopadu

V začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2022 jako 46. v pořadí měli investoři a obchodníci možnost v rámci devizového trhu zaznamenat, že jednotnorná evropská měna euro (EUR) se vymanila z paritního pásma vůči americkému dolaru (USD), když se tento globální měnový pár EUR/USD obchodoval v průběhu evropského pondělního rána dne 14.11.2022, zhruba v čase 7:09 CET na hodnotě vzájemného směnného kurzu ve výši 1,0307 USD za EUR s dosavadním denním poklesem EUR o – 0,43 % kurzu vůči USD.

Gold stock FX24

Cena zlata vzrostla po rekordních nákupech centrálních bank

Pátek 11. listopadu

Podle zveřejněných údajů za třetí čtvrtletí letošního roku 2022 vyplynulo, že centrální banky nakoupily rekordních 399 tun zlata v hodnotě kolem 20 miliard dolarů, čímž pomohly zvýšit globální poptávku po tomto kovu, uvedla nedávno Světová rada pro zlato (WGC). Poptávka po zlatě byla také silná ze strany klenotníků a kupujících zlaté slitky a mince, uvedla WGC (World Gold Council) ve své poslední čtvrtletní zprávě, ale burzovně obchodované fondy (ETF), které skladují slitky pro investory zaznamenaly pokles své hodnoty.

USD FX24

Červená vlna v USA nepřišla a euro udržuje paritu s USD

Čtvrtek 10. listopadu

Výsledek tak zvaných prostředních voleb ve Spojených státech, ve kterých se obměňuje Sněmovna a doplňuje jednou třetinou Senát, jenž skončily včera ve středu 9.11.2022, ještě během evropského čtvrtečního rána 10.listopadu 2022 nepřinesl jednoznačné rozhodnutí o tom kdo získá nad těmito komorami Parlamentu USA politickou kontrolu. Podle dosavadních výsledků tak je ovšem zřejmé, že mediálně preferovanými vítězi měli být Republikáni, se svojí typickou červenou barvou a sdělovací prostředky uváděli, že přijde červené tsunami, které smete modré Demokraty, avšak tento efekt se rozhodně nedostavil.