Aktuality

Dluhopisy korp. CZD

Zájem o korporátní dluhopisy projevují i banky

Úterý 22. června

V současnosti, kdy korporátní dluhopisy mají značný efekt atraktivního vyššího výnosu s velmi přiměřeným investičním rizikem se staly předmětem zájmu i institucionálních investorů z řad investičních fondů a v posledních týdnech pak zejména i samotných komerčních bank. Právě tyto banky využívají tohoto financování k nákupu korporátních dluhopisů díky možnosti zápůjčky peněz od centrálních bank jako velmi levné peníze a následně inkasují vysoce atraktivní výnosy z těchto firemních dluhopisů.

Finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 21. června

Směnná hodnota amerického dolaru (USD) na devizovém trhu výrazněji vzrostla a v začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2021 jako 25. v pořadí byla během evropského pondělního rána dne 21.června 2021, zhruba v čase 7:01 CET hodnota dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index) ve výši 92,27 USD bodů s dosavadním denním růstem o + 0,05 % bodové hodnoty. Globální měnový pár EUR/USD se tak v uváděném dni a čase obchodoval ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,1864 USD za EUR s dosavadním denním růstem EUR o + 0,03 % kurzu vůči USD.

CNB FX24 own  (2)

Česká koruna v očekávaní zvýšení sazeb

Pátek 18. června

V příštím týdnu a to ve středu 23.června letošního roku 2021 nejen finanční trhy v České republice očekávají měnověpolitické zasedání Bankovní rady České národní banky (ČNB), na kterém by podle finančních stratégů mělo dojít k rozhodnutí o zvýšení stávajících úrokových sazeb. Podle sdělení samotné centrální banky ČR – ČNB by se tohoto zasedání Bankovní rady mělo zúčastnit všech jeho sedm členů. Dle ekonomických zpravodajů již nyní minimálně čtyři členové Bankovní rady ČNB veřejně udávají, že jsou pro zvýšení úrokových sazeb a to již v červnu letošního roku 2021.

FED A

FOMC FED zvýší sazby až v roce 2023

Čtvrtek 17. června

Tradiční dvoudenní zasedání centrální banky Spojených států Federal Reserve System (FED), které probíhala od úterý dne 15.6. do středy 16.6,2021 ve Washingtonu, DC přineslo investorům odpověď na otázku ohledně zvyšování úrokových sazeb v USA. Klíčový výbor FEDu a to Federální výbor otevřeného trhu (FOMC – Federal Open Market Committee) na tomto zasedání dospěl k závěru, že zvyšování stávajících úrokových sazeb bude nejdříve aktuální v roce 2023 s tím, že nevyloučil možnost zvýšit v tomto roce dokonce sazby dvakrát.

JB a VP

Před schůzkou Biden – Putin vzrůstá nervozita trhu

Středa 16. června

Investoři vnímají dnešní vrcholné setkání prezidentů světových velmocí USA a Ruské federace, označované jako vrcholný summit Biden – Putin ve švýcarské Ženevě jako geopolitický mrak, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na finanční stratégy devizového trhu. Mezinárodní devizový trh tak zareagoval ve vztahu k měnám obou velmocí vyšší volatilitou měnového páru amerického dolaru (USD) a ruského rublu (RUB), kdy ještě včera 15.6.2021 výrazněji posiloval USD vůči RUB a během dnešního středečního evropského rána dne 16.6.2021 byla situace přesně opačná a USD poklesl.

BTC FB

Bitcoin posílil svoji směnnou hodnotu

Úterý 15. června

Nejrozšířenější virtuální měna, která má na trhu kryptoměn i nejvyšší kapitalizaci a to Bitcoin (BTC) po svém předchozím strmém poklesu posílil svoji směnnou hodnotu a v současnosti se již na trhu digitálních měn obchoduje v kurzu nad hranicí 40.000 USD za BTC. Aktuálně v průběhu úterního evropského dopoledne 15.6.2021, zhruba v čase 9:44 CET se na trhu Coinbase měnový pár BTC/USD obchodoval ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 40.257,50 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 1,38 % kurzu vůči USD.

finance výhled FX24

Týdenní výhled událostí finančního trhu

Pondělí 14. června

Investoři v tomto novém týdnu, který je označován v roce 2021 jako 24. v pořadí vyčkávají výsledku vrcholných geopolitických událostí a to zejména víkendový summit zemí skupiny G7 ve Velké Británii za účasti prezidenta USA pana Bidena a jeho následná účast na zasedání NATO v Bruselu, kde se setká i s vrcholnými představiteli EU. Hlavní pozornost nejen investorů pak bude směřovat ke středě 16.6.2021, kdy v honosné vile u Ženevského jezera ve Švýcarsku proběhne osobní setkání prezidentů pana Joe Bidena s panem Vladimírem Putinem a podle politologů úspěchem setkání bude navázání nekonfliktního dialogu.

ECB 08 FX24

Zasedání ECB poskytlo jasnější výhled

Pátek 11. června

Jednání Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB), které se uskutečnilo ve čtvrtek 10.června letošního roku 2021 poskytlo jasnější výhled budoucího vývoje ekonomiky zejména 19-ti zemí eurozóny. V reakci mimo jiné na tuto skutečnost pak zareagovali investoři mezinárodního devizového trhu, kde se aktuálně v průběhu pátečního evropského rána dne 11.6.2021, zhruba v čase 7:46 CET globální měnový pár EUR/USD obchodoval v rámci forexových operací ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,219 USD za EUR s dosavadním denním posílením EUR o + 0,16 % kurzu vůči USD.

1916

Cena zlata má prostor pro opětovný růst

Čtvrtek 10. června

Vývoj ceny zlata v posledních týdnech vykazoval vyšší volatilitu ceny na základě inflačních tlaků, uvádějí ekonomičtí zpravodajové. Podle analytiků makléřských společností v napojení na finanční stratégy komoditního trhu je stávající cena investičního zlata na takové hodnotě, která vytváří prostor pro opětovná růst ceny s ohledem na pokračující inflační tlak. Aktuálně v průběhu čtvrtečního evropského dopoledne 10.6.2021, zhruba v čase 8:56 CET se investiční zlato na komoditním trhu COMEX (Commodities Exchange Centre) obchodovalo na hodnotě ve výši 1.887,00 USD za trojskou unci s dosavadním denním poklesem o -0,45 % ceny.